Event MIX Meetings Week Poland – cała branża spotkań w jednym miejscu

Meetings Week Poland – cała branża spotkań w jednym miejscu

0

Już po raz piąty stowarzyszenia i podmioty działające na rzecz rozwoju polskiego rynku eventowego organizują Meetings Week Poland (MWP). Tydzień, podczas którego odbędą się spotkania dotyczące każdego segmentu branży, ma realizować przede wszystkim cele edukacyjne, ale także zaprezentować skalę branży. Po raz pierwszy zostaną ogłoszone wyniki badania Poland Meetings Impact, które przedstawi wartość ekonomiczną przemysłu spotkań w Polsce.

Jubileuszowa edycja Meetings Week Poland, która odbędzie się w dniach 20 – 24 marca 2017 r., jest kontynuacją idei wydarzenia, skierowanego do reprezentantów przemysłu spotkań (branży eventowej), klientów korzystających z narzędzi w postaci różnego rodzaju spotkań do realizacji swoich celów, mediów i wszystkich zainteresowanych tematyką m.in. event marketingu, event managementu, marketingu miejsc, motywacji, transferu wiedzy. Celem MWP jest także promocja i profesjonalizacja przemysłu spotkań. 

Ponad podziałami

Pomysł tygodnia spotkań polega na połączeniu w ciągu kilku dni cyklu konferencji, szkoleń, warsztatów, które prezentują wyspecjalizowaną wiedzę w danym segmencie branży, a finałowym wydarzeniem jest gala wręczenia nagród branżowych. Wśród współorganizatorów MWP sąMPI Poland Chapter, Stowarzyszenie Branży Eventowej, Stowarzyszenie „Konferencje i Kongresy w Polsce”, Stowarzyszenie Organizatorów Incentive Travel, SITE Poland, Poland Convention Bureau POT, Szkoła Główna Turystyki i Rekreacji w Warszawie, The Warsaw Voice oraz MeetingPlanner.pl. Patronem honorowym wydarzenia jest Ministerstwo Sportu i Turystyki.

– Mówiąc o Meetings Week Poland, warto zwrócić uwagę na dwa aspekty; współorganizatorzy tego przedsięwzięcia konsekwentnie trwają we wspólnym celu, jakim jest integracja i profesjonalizacja tego młodego rynku, ale także popularyzacja nieuświadomionej wciąż skali branży i możliwości, jakie dają dobrze zrealizowane wydarzenia różnym grupom uczestników. MWP to zatem symbol dojrzałości branży. Drugi aspekt, to po prostu dostrzeżenie coraz większej wartości wydarzeń jako narzędzi biznesowych, efektywnych, przynoszących zwrot – podkreśla Agnieszka Faracik-Leśniak, prezes MPI Poland Chapter, stowarzyszenia koordynującego tegoroczny Meetings Week Poland.

W przedsięwzięciu co roku biorą udział profesjonaliści odpowiadający za realizację różnego rodzaju wydarzeń, konferencji i kongresów z korporacji, stowarzyszeń, instytucji publicznych, przedstawiciele agencji eventowych, incentive travel, marketingowych, oferenci z firm świadczących usługi w branży eventowej, hoteli i centrów konferencyjnych oraz dziennikarze, samorządowcy i politycy.

– W branży chyba nie ma już osoby, która nie słyszałaby o takim wydarzeniu jak Meetings Week Poland. W ubiegłorocznej edycji wzięło udział dużo ponad tysiąc uczestników. Zaproszenie kierujemy także poza nasze środowisko branżowe. Spotkania to taka dziedzina, która dotyczy praktycznie każdego sektora działalności – mówi Agnieszka Faracik-Leśniak.

Co w programie?

Pierwszy dzień tradycyjnie poświęcony będzie promocji Polski jak destynacji biznesowej, współpracy biznesu i instytucji publicznych oraz ekonomicznemu wymiarowi przemysłu spotkań. W programie Poland Meetings Destination (organizator The Warsaw Voice) zaplanowany jest udział m.in. przedstawicieli Ministerstwa Sportu i Turystyki, Polskiej Organizacji Turystycznej, lokalnych convention bureaux, środowisk samorządowych i akademickich. Podczas tego spotkania ogłoszone zostaną także rezultaty badania Poland Meetings Impact. Jest to pierwszy w Polsce, a siódmy na świecie projekt, którego celem jest oszacowanie wartości ekonomicznej przemysłu spotkań.

 – To, że przemysł spotkań w Polsce jest niedocenionym sektorem, wynika głównie z niewiedzy, jak ważną i perspektywiczną jest dziedziną. Branża ta bardzo mocno się rozwinęła, coraz większe są inwestycje w infrastrukturę oraz efekty tych inwestycji, organizatorzy wydarzeń prezentują poziom doceniany na międzynarodowym rynku. Na kilku świadomych swojej wartości i rozwiniętych rynkach zbadano ekonomiczny wpływ organizacji spotkań. Patrząc na te doświadczenia, jesteśmy pewni, że podjęcie takiego zadania, to ważny krok dla rozwoju branży – mówi dr Krzysztof Celuch, kierownik projektu Poland Meetings Impact.

Stowarzyszenia Branży Eventowej zorganizuje swój dzień w myśl hasła „Nie tylko event jest wyzwaniem”. Chce sprowokować do dyskusji o tym, co wiąże się z organizacją wydarzeń oraz przeprowadzić test poziomu stresu w branży, gdyż według „Forbesa” event manager zajmują piąte miejsce w dziesiątce najbardziej stresogennych zawodów świata.

Stowarzyszenie Organizatorów Incentive Travel i SITE Poland (Society for Incentive Travel Excellence) są gospodarzami konferencji Inspiration Booster – Siła inspiracji w biznesie i rozwoju osobistym. Cenieni trenerzy – praktycy biznesu i mówcy motywacyjni wraz z uczestnikami będą szukać odpowiedzi na pytania: jak rozwijać biznes w branży MICE, dlaczego firmy, które mają strategię zyskują więcej, jak zarządzać relacjami i zmianą w organizacji. 

Stowarzyszenie „Konferencje i Kongresy w Polsce” poświęci swoje spotkanie uwarunkowaniom prawnym i technikom wsparcia sprzedaży w organizacji konferencji. W części konferencyjnej pojawią się takie zagadnienia jak nowe możliwości biznesowe w świetle ustawy o ponownym wykorzystaniu informacji sektora publicznego, VAT w organizacji konferencji czy rola ambasadorów kongresów w pozyskiwaniu międzynarodowych wydarzeń. Warsztaty poświęcone będą up sellingowi i cross sellingowi w usługach konferencyjnych oraz wykorzystaniu mediów społecznościowych w organizacji konferencji.

Forum Obiektów organizowane przez MPI Poland i Z—Factor kierowane jest do właścicieli, managerów i pracowników hoteli i centrów konferencyjnych. Formuła forum oparta jest na „one-man shows”, czyli krótkich wystąpieniach autorskich praktyków branży, oraz „time-out sessions” w ramach których w ograniczonym czasie prezentowane są gorące tematy i różne spojrzenia. Podczas forum zostaną także zaprezentowane obiekty nominowane do nagród MP Power.

Częścią Meetings Week Poland 2017 jest także coroczne spotkanie przedstawicieli convention bureaux z całej Polski, dwunasta edycja studenckiej konferencji Future Leaders Forum Warsaw oraz gala finałowa konkursu branży eventowej MP Power Awards (organizator MeetingPlanner.pl).

Meetings Week Poland 2017 odbędzie się w Szkole Głównej Turystyki i Rekreacji w Warszawie (Grupa Uczelni Vistula).

Program Meetings Week Poland 2017 w skrócie:

  •        Poland Meetings Destination (20 marca, organizator: The Warsaw Voice)
  •        Spotkanie convention bureaux (20 marca, organizator: Poland Convention Bureau Polskiej Organizacji Turystycznej)
  •        Nie tylko event jest wyzwaniem (21 marca, organizator: Stowarzyszenie Branży Eventowej)
  •        Inspiration Booster – Siła inspiracji w biznesie i rozwoju osobistym (22 marca, organizator Stowarzyszenie Organizatorów Incentive Travel, Site Poland)
  •        Uwarunkowania prawne i techniki wsparcia sprzedaży w organizacji konferencji (23 marca, organizator: Stowarzyszenie „Konferencje i Kongresy w Polsce”)
  •        Forum Obiektów (24 marca, organizator MPI Poland i Z—Factor)
  •        XII Studencka Konferencja Naukowa IMEX-MPI-MCI Future Leaders Forum Warsaw (24 marca, organizator Szkoła Główna Turystyki i Rekreacji w Warszawie)
  •        MP Power Night – gala finałowa konkursu MP Power Awards (24 marca, organizator: MeetingPlanner.pl

OOH event! jest partnerem imprezy.

OOH magazine patronem medialnym wydarzenia.

www.meetingsweek.pl