Event MIX Davide Odella został dyrektorem sprzedaży EXPO XXI Warszawa

Davide Odella został dyrektorem sprzedaży EXPO XXI Warszawa

0

Do zespołu sprzedaży EXPO XXI Warszawa Davide Odella dołączył z początkiem września 2016 r. jako Senior Sales Manager. Decyzją Zarządu od 5 Czerwca br. Davide objął stanowisko Dyrektora Sprzedaży i w ramach swoich nowych obowiązków będzie teraz odpowiedzialny tworzenie strategii sprzedażowo-marketingowej obiektu jak również utrzymywanie relacji z klientami biznesowymi.

– EXPO XXI zawsze poszukuje głodnych sukcesu, perspektywicznie myślących, elastycznych ludzi, którzy pomogą nam wprowadzić nasz biznes na wyższy poziom. Davide zdecydowanie spełnia te wymagania – Expo XXI w końcu ma Dyrektora Sprzedaży, który zagwarantuje, że potrzeby zarówno rynku, jak i klientów oraz Expo XXI zostaną sprawnie i energicznie zaspokojone – mówi Bruce Robinson, Vice Prezydent EXPO XXI.

Davide Odella jest specjalista z ponad 10-letnim doświadczeniem w branży eventowej i laureatem nagrody „Odkrycie Roku MPI Poland”.

Swoją przygodę z branżą MICE Davide rozpoczął już podczas studiów na Uniwersytecie Bolońskim. To właśnie wtedy dostał się na staż w agencji Styles Reports w Berlinie, gdzie zajmował się organizacją wydarzeń kulturalnych – koncertów, wystaw i festiwali. Po rocznym stażu wrócił do Włoch, aby dokończyć studia. Równolegle dołączył do zespołu centrum wystawienniczego Bologna Fiere, gdzie współpracował z agencjami eventowymi oraz hotelami w Bolonii i Rumunii, a także organizował kongresy i konferencje, głównie dla branży medycznej. Zaręczył się z Polką i dzięki niej trafił do Polski, gdzie rozpoczął pracę w firmie eventowej Grupa Trip. W 2012 roku, za aktywną działalność na rzecz branży spotkań, Davide Odella został uhonorowany prestiżową nagrodą „Odkrycie Roku MPI Poland”. Następnie dołączył do niej także wyróżnienie w konkursie ICCA/EIBTM Forum for Young Professionals i znalazł się wśród 30 wyróżnionych osób, które wzięły udział w renomowanym szkoleniu w Barcelonie, prowadzonym przez światowej sławy ekspertów działających w branży MICE. W kwietniu 2013 roku rozpoczął pracę na Stadionie Narodowym (obecnie PGE Narodowy) na stanowisku Key Account Managera. Do jego obowiązków należała przede wszystkim sprzedaż oraz budowanie relacji z przedstawicielami innych podmiotów branży eventowej.

W 2015 roku, dzięki programowi stypendialnemu MPI, otrzymał certyfikat CMM (Certified Meeting Manager).

Prywatnie Davide w lutym tego roku został szczęśliwym ojcem Francesco. Do Warszawy przywiózł ze sobą włoskie przyzwyczajenia – po mieście porusza się skuterem, aby nie tracić czasu na stanie w korkach.

***

O EXPO XXI Warszawa

EXPO XXI Warszawa to nowoczesne miejsce na mapie stolicy, przygotowane do profesjonalnej obsługi wszelkiego rodzaju wydarzeń specjalnych. Popularny i lubiany obiekt zlokalizowany przy ulicy Prądzyńskiego 12/14, gości w ciągu roku ponad 200 różnego rodzaju imprez, także cyklicznych, w tym wystawy, konferencje, eventy zamknięte, pokazy mody, seminaria, bankiety, targi, imprezy kulturalne i sportowe oraz koncerty. Rocznie EXPO XXI Warszawa odwiedza kilkaset tysięcy osób. Główna część EXPO XXI została oddana do użytku we wrześniu 2001 roku, w 2009 roku obiekt został rozbudowany o Halę nr 4. Obecnie EXPO XXI oferuje gościom ponad 20 000 m² specjalistycznej powierzchni, w tym 13 500 m² powierzchni w czterech halach, 1 500 m² powierzchni w ramach dziesięciu sal konferencyjnych i pokojów do rozmów oraz 5000 m² terenu ekspozycji zewnętrznej w parkingiem na 1500 samochodów. Obiekt jest w pełni przystosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych.

EXPO XXI Warszawa to profesjonalny partner w biznesie oferujący najwyższej jakości przestrzeń eventową do indywidualnej aranżacji oraz szereg usług dodatkowych związanych z organizacją wydarzeń specjalnych, w tym m.in. montaż ekspozycji i scenografii, nagłośnienie, catering, reklamę i multimedia czy zakwaterowanie. Największym kapitałem EXPO XXI jest doświadczenie i sprawdzony zespół specjalistów. Aby sprostać rosnącemu zainteresowaniu zagranicznych klientów został on rozbudowany, a do życia powołano specjalny wydział specjalizujący się w obsłudze i pozyskiwaniu zagranicznych wydarzeń.

Wysoki standard i jakość usług EXPO XXI potwierdzają profesjonalne organizacje branżowe, których obiekt jest członkiem: UFI, ICCA, Warszawska Organizacja Turystyczna, Stowarzyszenie Branży Eventowej oraz Związek Pracodawców Warszawy i Mazowsza. EXPO XXI Warszawa należy do Sapphire Group, właściciela spółek EXPO XXI, Blue Business Media i Sapphire Ventures.

JK