Marketing MIX Identyfikacja wizualna Genesis Restaurant & Cocktail Bar

Identyfikacja wizualna Genesis Restaurant & Cocktail Bar

169
0

Restauracja Genesis Restaurant & Cocktail Bar na Placu Europejskim zachwyca nie tylko wykwintną kartą dań i futurystyczną bryłą autorstwa architekta Przemysława Mac Stopy, lecz także dopracowaną w najmniejszym detalu identyfikacją wizualną. Ta ostatnia jest dziełem biura projektowego Lange&Lange. 

Identyfikacja wizualna jest elementem spajającym estetykę i charakter miejsca. Projekt nawiązuje do architektury budynku, nazwy restauracji oraz elementów wystroju wnętrz. 

Inspiracją do stworzenia logotypu była struktura DNA w postaci podwójnej helisy, natomiast na nośnikach identyfikacji wizualnej powtarza się motyw gałęzi i konarów drzew, przypominających jednocześnie konfigurację neuronów. 

Wszechobecna biel doskonale komponuje się z delikatnymi motywami roślinnymi, które zdobią stoliki. – Zależało nam na efekcie, w którym każdy detal tworzy klimat miejsca. Wizyta w restauracji ma być harmonijnym doświadczeniem. Samo zetknięcie z kartą menu wprowadza gości w świat Genesis, nieco organiczny, wyrazisty i  futurystycznymówi Aleksander Lange.

Tym co wyróżnia identyfikację wizualną Genesis Restaurant & Cocktail Bar jest także niestandardowe podejście do materiałów. Ażurowa, przestrzenna forma kart, płatników i wizytówek czy faktura serwetek nadają dodatkowego wymiaru i nawiązują do bryły budynku. Za dobór materiałów oraz produkcję nośników identyfikacji wizualnej odpowiedzialna była firma Advertis.

– Karty menu obudowane matowymi, niejako oszronionymi okładkami intrygują i stanowią wstęp do degustacji. Wizyta w restauracji ma być ucztą dla zmysłówpodkreśla Monika Gradasiewicz,  Art Director Advertis. 

Przykład Genesis Restaurant & Cocktail Bar pokazuje jak duże znaczenie w budowaniu atmosfery miejsca ma przemyślana identyfikacja wizualna. Poza walorami estetycznymi i funkcją użytkową, oddane w ręce gości materiały mogą być nośnikami znaczeń i subtelnie podkreślać efekt zamierzony przez projektantów wnętrz. 

MW