Event MIX Zdrowe plecy Event Managera

Zdrowe plecy Event Managera

0
Zdrowe plecy Event Managera

Firma SpinaliS Polska jest dystrybutorem krzeseł które będą wspierać nasz kręgosłup. Aby praca za biurkiem nie wykończyła naszego kręgosłupa. 

Aktywne siedzenie
Kręgosłup lubi ruch. Ale jak zapewnić mu aktywność, gdy przez wiele godzin dziennie tkwimy przy biurku?

Ochrona przed bólem
Spędzanie wielu godzin w pozycji siedzącej to dla kręgosłupa spore wyzwanie. Aktywne siedzenie jest dla kręgosłupa jak trening – zmusza mięśnie do ciągłej pracy, by utrzymać prawidłową pozycję ciała. Dzięki temu zmniejsza ryzyko przeciążenia kręgosłupa i zapobiega bólom pleców.

Dobra pozycja
Przed przeciążeniami kręgosłupa nie chronią typowe krzesła biurowe. Choć są one ergonomiczne, mają podłokietniki, profilowane oparcie pod kręgosłup, to są trochę jak gips – wyłączają pracę mięśni i powodują, że siedzimy biernie, dostosowując się do kształtu krzesła. Przez to „wisimy” na więzadłach, krążkach międzykręgowych, kręgach. Siedzieć aktywnie to znaczy włączyć mięśnie antygrawitacyjne, które są odpowiedzialne za utrzymanie prawidłowej postawy. W tym momencie kręgosłup pracuje aktywnie razem z ciałem. Nie przenosi odpowiedzialności za swoją funkcję na krzesło.

Wsparcie
Aktywnie można usiąść nawet na taborecie, wystarczy odrobina motywacji. Ale ponieważ niełatwo jest jednocześnie wykonywać jakąś czynność i myśleć o aktywnym siedzeniu, warto skorzystać ze sprzętów, które wymuszają prawidłową pozycję ciała. Rewolucyjnym rozwiązaniem są krzesła z siedziskiem ustawionym na sprężynie. Przy każdym ruchu podąża ono za ciałem, uaktywniając mięśnie decydujące o prawidłowej postawie. Można również spróbować siedzieć przy biurku na dużej piłce (np. przez 1-2 godziny dziennie).

Krzesło SpinaliS Ergonomic ma ruchome siedzisko, które kopiuje ruchy ciała, zapobiegając przyjmowaniu nieprawidłowej pozycji w czasie siedzenia.
Producentem krzeseł marki SpinaliS jest słoweńska firma H.A.M

Więcej TUTAJ.