Marketing MIX Innowacyjny program testerski i wielokanałowa kampania promocyjna firmy Husqvarna  

Innowacyjny program testerski i wielokanałowa kampania promocyjna firmy Husqvarna  

0

Trwa ogólnopolska, wielokanałowa kampania promocyjna Husqvarna -największego światowego producenta wysokiej klasy urządzeń mechanicznych do pielęgnacji terenów zieleni przez cały rok. Kampania koncentruje się na flagowych produktach marki Husqvarna. Działania promocyjne prowadzone są w Internecie, w radiu i w prasie.

Kluczową rolę odgrywa innowacyjny program testerski kosiarek automatycznych Husqvarna Automower® „Z czasem możesz wszystko” we współpracy z influencerami. Projekt wystartował z początkiem maja i potrwa do jesieni. Tegoroczna kampania promocyjna Husqvarna skierowana jest głównie do właścicieli przydomowych ogrodów. Posiadanie ogrodu wymaga sporego nakładu pracy i bywa niekiedy nie lada wyzwaniem. Każdy jego właściciel chce cieszyć oczy pięknym, zadbanym trawnikiem, ale nie zawsze ma czas i ochotę poświęcać w sezonie kilka godzin tygodniowo na jego pielęgnację. Husqvarna wychodzi naprzeciw tym wyzwaniom i oferuje Klientom do koszenia trawnika kosiarki automatyczne Husqvarna Automower®, które samodzielnie koszą trawę, bez konieczności jej zbierania.

Z czasem możesz wszystko

Program testerski wystartował z początkiem maja i potrwa do jesieni. Osoby zainteresowane udziałem mogą zgłaszać się do programu poprzez Facebook Husqvarna Polska oraz bezpośrednio przez dedykowaną stronę: automowertest.pl. Setka wybranych uczestników będzie przez 90 dni relacjonowała w swoich kanałach social media przebieg testu Husqvarna Automower® serii X-line.

– Dajemy właścicielom przydomowych ogrodów niepowtarzalną okazję testowania Husqvarna Automower®. Praca kosiarki automatycznej w ogrodzie pozwala zaoszczędzić nawet kilka godzin wolnego czasu tygodniowo, który można przeznaczyć np. na rozwój swoich pasji. Chcemy, aby uczestnicy testów we własnym ogrodzie przekonali się o szeregu benefitów Husqvarna Automower®, takich jak: samodzielna, cicha praca o każdej porze, także w deszczu, radzenie sobie z nieregularnymi kształtami trawnika, wąskimi przejściami i stromymi zboczami, pokonywanie wzniesień o nachyleniu do 40%, czy technologia GPS pozwalająca utrzymać cały trawnik na takiej samej wysokości przez cały sezon. W odpowiedzi na potrzeby współczesnego Klienta maszyna jest fabrycznie wyposażona w funkcję Automower® Connect, pozwalającą na zarządzanie i śledzenie urządzenia z każdego miejsca na Ziemi. Po zakończonych testach uczestnicy programu będą mogli dokonać zakupu kosiarki z atrakcyjnym rabatem – mówi Marcin Andrzejczyk, Regional Marketing Manager w Husqvarna.

Projekt wspierają influencerzy: Dominik Strzelec, ogrodnik z pasją znany z TTV, Magda Kogut-Wałęcka (Szczesliva.pl) i Maciej Mazurek (Zuch.media). Za realizację odpowiada agencja 180heartbeats + JUNG v MATT, obsługująca również social media Husqvarna Poland.

Pozostałe działania promocyjne

Równolegle firma Husqvarna realizuje promocje raty 0% na wybrane maszyny i odzież ochronną oraz kampanię z gratisową podkaszarką 115iL do każdego zakupionego traktora, Ridera i kosiarki automatycznej Husqvarna Automower®. Działania prowadzone są w punktach sprzedaży u Autoryzowanych Dilerów Husqvarna, w Internecie, w radiu i w prasie. Kampania promocyjna obejmuje również maszyny do profesjonalnej pielęgnacji terenów zieleni. Za zakup mediów odpowiada agencja WAVEMAKER Poland. W planie aktywności Husqvarna na 2018 rok są również: działania PR i CSR oraz eventy regionalne. Za obsługę PR firmy Husqvarna odpowiada agencja MWM PR.

MW