Trade marketing Metsä Board i luksusowa torebka pełna słodkich przysmaków

Metsä Board i luksusowa torebka pełna słodkich przysmaków

0

Fiński producent cukierków z lukrecji – Kouvolan Lakritsi – zamierzał wprowadzić swoje wyroby do nowych kanałów sprzedaży detalicznej. W tym celu skorzystał z wiedzy zespołu ds. analiz i projektowania opakowań Metsä Board, wybierając jako materiał nasze lekkie tektury z pierwotnych mas włóknistych. Efektem tej współpracy jest „złote” opakowanie, które wygląda jak ekskluzywna, skórzana torebka kopertówka.

– Byliśmy zainteresowani efektownym opakowaniem, które miałoby jednocześnie silny wymiar ekologiczny. Jako przedsiębiorstwo zwracamy szczególną uwagę na środowisko naturalne, przykładowo nasz zakład używa wyłącznie biogazu. Ponadto surowce do produkcji naszych cukierków z lukrecji są czyste i naturalne, tak jak tektura Metsä Board – stwierdził Timo Nisula, właściciel Kouvolan Lakritsi.

Opakowanie wykonane jest z tektury litej MetsäBoard Prime FBB 350 g/m2. Dzięki dużej gładkości nadaje się idealnie do stosowania specjalnych technik laminacji i wysokiej jakości wielowarstwowego tłoczenia. Przyciągające wzrok opakowanie zostało wyprodukowane przez fińską firmę Cadpack.

 

– Jest to doskonały przykład tego, w jaki sposób projekt opakowania może współgrać z cechami umieszczonego w nim produktu. Jednocześnie pokazuje, jak wszyscy możemy pamiętać o ekologii, bez szkody dla estetyki – powiedział Ilkka Harju, Metsä Board Packaging Services Director EMEA, który jest autorem projektu.

www.metsaboard.com