Marketing MIX Fitness z Jurajską

Fitness z Jurajską

0

Wiosna za pasem, a po zimie w pasie kilka centymetrów więcej. To ostatni dzwonek, żeby zadbać o swoje ciało i przygotować się na cieplejsze dni i lżejsze ubrania. Siłownie i kluby fitness coraz bardziej zapełniają się osobami dbającymi o swoje zdrowie i wygląd.  Zamierzonego efektu nie osiągniemy jednak bez odpowiedniego nawadniania organizmu, szczególnie podczas intensywnego wysiłku fizycznego. Najlepiej na siłownię lub fitness zabrać ze sobą butelkę wody mineralnej – jak Naturalna Woda Mineralna Jurajska.

Nasze ciało przez cały czas systematycznie traci wodę, która wydostaje się całą jego powierzchnią, poprzez parowanie. W warunkach spoczynku tracimy w ten sposób około pół litra wody na dobę. Podczas wysiłku fizycznego natomiast utrata wody przez skórę znacznie się zwiększa, ze względu na intensywne pocenie się. W ten sposób możemy tracić nawet 1,5 litra wody w ciągu godziny. Taka utrata wody jest bardzo niekorzystna, a nawet niebezpieczna dla organizmu. Odwodnienie powoduje bowiem osłabienie pracy mięśni szkieletowych, przez co tracą one siłę, szybkość i wytrzymałość. Zaczyna nam brakować siły do wykonywania ćwiczeń i stają się one mniej efektywne.

Dodatkowo, wraz z wodą z naszego organizmu wypłukują się składniki mineralne, takie jak wapń i magnez, mające wpływ m.in. na pracę mięśni i serca oraz funkcjonowanie układu nerwowego. Dlatego podczas treningu trzeba pamiętać o systematycznym nawadnianiu organizmu i uzupełnianiu ilości wody.

 

Najlepiej wziąć ze sobą na siłownię, czy na fitness półtoralitrową butelkę wody mineralnej i mieć ją zawsze pod ręką, tak, aby w każdej chwili można było do niej sięgnąć. Optymalnym rozwiązaniem jest picie niegazowanej wody średniozmineralizowanej – czyli takiej, która w 1 litrze posiada między 500 a 1500 mg składników mineralnych, takich jak wapń i magnez. Taką wodą jest na przykład Naturalna Woda Mineralna Jurajska.

Pochodzi ona z najgłębszych warstw skał Jury Krakowsko-Częstochowskiej sprzed milionów lat, odizolowanych od powierzchni wody grubą, nieprzepuszczalną warstwą iłów, dolomitów i wapieni. To gwarantuje, że nie dostają się do niej żadne wody z opadów atmosferycznych, przez co pozostaje krystalicznie czysta. W dodatku posiada w składzie cenne dla organizmu minerały, gdyż przebywając przez tysiące lat wśród skał bogatych w wapń i magnez – w sposób naturalny została zmineralizowana.

Pijąc taką wodę nie tylko nawodnimy organizm, ale też dostarczymy mu odpowiednią ilość niezbędnych składników mineralnych. Przy czym, w przypadku Naturalnej Wody Mineralnej Jurajska, możemy wypić jej dowolną ilość, bez żadnych ograniczeń, ponieważ ze względu na średni stopień zmineralizowania nie ma obawy przedawkowania składników mineralnych.

MW