Event MIX Pierwsza edycja Fest Festivalu za nami!

Pierwsza edycja Fest Festivalu za nami!

46
0
W dniach 23-24 sierpnia w Parku Śląskim odbyła siępierwsza edycja Fest Festivalu. Wciągu 2 dni festiwal odwiedziło 30 tysięcy osób. Wydarzenie trwało nieprzerwanie ponad 50 godzin, a na 8 scenach wystąpiło w sumie ponad 90 artystów z 20 krajów świata.

Piękna pogoda i ogromny, zielony teren parku, zaaranżowany na klimatyczne miasteczko festiwalowe. Instalacje artystyczne przygotowane we współpracy z Akademią Sztuk Pięknych, strefy chillout’u, wake park, foodtrucki z kuchniami całegoświata i strefa fashion – tak właśnie wyglądał Fest Festival. Na festiwalu wystąpiły największe gwiazdy z całego świata. W piątek można było zobaczyć: projekt Albo Inaczej w składzie Piotr Zioła, Miuosh, Ten Typ Mes, Natalia Nykiel czy Paulina Przybysz; polskiego rock’owego artystę Organka; reprezentanta kalifornijskiej rapowej sceny – Schoolboya Q; obchodzącego swoje 22-te urodziny Alana Walkera; kilkunasto-osobową elektroniczną orkiestrę Meute; wokalistę i producenta JMSN czy zespół Little Dragon, tworzący muzykę w klimacie synth pop. W sobotę natomiast wystąpili tacy artyści jak: Jaden Smith – po raz pierwszy w Polsce; elektroniczny duet Disclosure; polscy artyści z gatunku hip-hop -Sokół czy Bedoes; autorka hitów “Szarówka” i “MalinowyChruśniak” – Daria Zawiałow; amerykański duet r’n’b Lion Babe oraz Roisin Murphy, znana szerokiemu gronu jako założycielka kultowego zespołu Moloko.

Fest Festival – podsumowanie

Na Śląsk zjechali się goście z różnych zakątków Polski, którzy już po pierwszej edycji okrzyknęli wydarzenie najpiękniejszym festiwalem w Polsce. Udało się osiągnąć sukces zarówno organizacyjny, jak i wizerunkowy, o czym świadczą dziesiątki pozytywnych komentarzy oraz wiadomości od uczestników. Fest Festival to unikalne wydarzenie, które niesie korzyści nie tylko dla festiwalowiczów, ale także dla mieszkańców okolicznych miast. W tym okresie, na Śląsku następuje ożywienie w strefie usług – rozwija się gastronomia, hotelarstwo czy turystyka. Organizatorzy zadbali o relacje i rozwój lokalnych firm. W produkcję zaangażowane było ponad 60 śląskich przedsiębiorców, którzy dbali o wszystkie aspekty festiwalu – zapewniali bezpieczeństwo, nagłośnienie, oświetlenie, segregację odpadów czy pomoc przy organizacji. Niewątpliwie Fest Festival wpisał się na stałe na mapę polskich festiwali jako jedno znajbardziej zjawiskowych wydarzeń. Jak mówią uczestnicy – Fest intryguje klimatem i przestrzenią, hipnotyzuje i wciąga w szerokie spektrum gatunków muzycznych. Polska to tylko początek – w następnym roku Fest Festival rusza wświat i zaprasza gości nie tylko znaszego kraju, ale także z całej Europy. Więcej informacji:www.festfestival.pl

Promotor: Follow The Step