Marketing MIX Akcja Michelin #BezpiecznieDoSzkoły

Akcja Michelin #BezpiecznieDoSzkoły

28
0

Firma Michelin Polska wystartowała z akcją #BezpiecznieDoSzkoły, która przypomina o podstawowych zasadach bezpiecznego zachowania dzieci na drodze. Działania przygotowane zostały z myślą o uczniach szkół podstawowych i ich rodzicach. Aktywacje prowadzone są zarówno on-line, w radiu, jak i na nośnikach outdoorowych oraz podczas eventów specjalnych. Za kreację odpowiada Publicis Polska, zakupem mediów zajęła się Grupa Mediowa Havas Polska, natomiast działania PR prowadzi Weber Shandwick. W organizacji eventów Michelin wspiera MindBlowing.

Akcja #BezpiecznieDoSzkoły potrwa od 26 sierpnia do końca września. O bezpiecznej drodze dzieci do szkoły pisać będą rodzice-blogerzy zaangażowani przez Michelin do zwiększania świadomości dorosłych w tym obszarze. Całość działań on-line wesprą reklamy bannerowe zakupione w modelu programatycznym. Na potrzeby akcji przygotowano landing page bezpieczniedoszkoly.michelin.pl z materiałami edukacyjnymi. Dodatkowo, Michelin zlecił firmie Kantar badanie opinii dotyczące zachowań dzieci na drodze.

Akcja #BezpiecznieDoSzkoły otrzyma mocne wsparcie outdoorowe. Reklamy zostaną umieszczone na autobusach oraz nośnikach digitalowych i citylightach w miejscach o dużym natężeniu ruchu. Michelin wykupił też reklamy wielkoformatowe na kluczowych budynkach miasta oraz zaplanował namalowanie muralu na ścianie jednej z kamienic w samym centrum Warszawy, tuż przy stacji Metro Politechnika. Ponadto, przed rozpoczęciem roku szkolnego na antenie RMF FM i RMF Classic w paśmie porannym pojawią się skierowane do rodziców informacje nt. bezpiecznego poruszania się dzieci na drodze, a dla słuchaczy zorganizowany zostanie konkurs tematyczny.

W samej Warszawie zaplanowano też akcje lokalne – w ostatni weekend wakacji (31.08-01.09) podczas cyklicznej imprezy plenerowej TARG Śniadaniowy na Żoliborzu i Mokotowie odbędą się animacje i gry edukacyjne dla najmłodszych na temat bezpiecznej drogi do szkoły oraz spotkania uświadamiające dla rodziców. Następnie, w dzień rozpoczęcia roku szkolnego, w wybranych warszawskich szkołach pojawią się zespoły Michelin, które będą przypominać zarówno rodzicom, jak i najmłodszym, jakie zasady należy zachować w drodze do szkoły. Podczas obydwu tych wydarzeń animatorzy rozdadzą książeczki edukacyjne, które w  formie kolorowego elementarza przedstawiają wszystkie reguły bezpiecznego poruszania się po drodze.

JK