Logo

Event MIX

Polska branża eventowa w konkursie Eventex All-Stars

Nominacje w konkursie Eventex All-Stars, jako jedne z najbardziej wpływowych osób w branży eventowej, zdobyli przedstawiciele polskiego sektora EVENT & MICE.

„Eventex All-Stars: The Most Influential People in The Event Industry”, to projekt prezentujący osoby, których postawa i działanie w istotny sposób wpływają na całą branżę eventową. Celem projektu jest prezentacja osób, które poprzez swoje działania odcisnęły istotne piętno na współczesnej branży eventowej, wpływając na jej kształt i kondycję.

– Chodzi o ukazanie ich wizji, kreatywności, zdolności do innowacji i podejmowania odważnych decyzji. Tworzona przez nas lista ma na celu przybliżenie największej siły branży eventowej – tworzących ją ludzi. Wizjonerów, innowatorów, kreatorów trendów, którZy popychają świat eventów do przodu, sprawiają, że wydarzenia z roku na rok stają się lepsze, bardziej ekscytujące i inspirują nas wszystkich – powiedział Ovanes Ovanessian, współzałożyciel Eventex Awards.

Eventex Awards powstało w 2009 roku, żeby doceniać i celebrować najlepszych z najlepszych w branży, a w ostatnich latach stało się jedną z najbardziej rozpoznawalnych i cenionych nagród utożsamianych z doskonałością i wielkim uznaniem.

Wśród nominowanych znaleźli się:

Olga Krzemińska-Zasadzka i Anna Nowakowska, współzałożycielki SBE

– Znalezienie się w tak znakomitym gronie wizjonerów, innowatorów i kreatorów trendów, którzy sprawiają, że branża eventowa może się rozwijać, a wydarzenia stawać bardziej profesjonalnymi i inspirującymi, to dla mnie ogromne wyróżnienie, z którego szalenie się cieszę – mówi Olga Krzemińska -Zasadzka.

– Jestem ogromnie zaszczycona, że znalazłam się wśród 120 osób nominowanych w konkursie. Od lat działam społecznie na rzecz rozwoju, standaryzacji i etyki branży eventowej w Polsce. Bardzo cieszę się, że zostało to dostrzeżone i moja osoba pojawiła się wśród tak znakomitego grona – dodaje Anna Nowakowska.

 

Olga Krzemińska-Zasadzka jest założycielką i dyrektorem zarządzającą powstałej w 1997 roku Agencji POWER (także PowerSport i DMC Warsaw Poland), członkiem-założycielem Stowarzyszenia Branży Eventowej, wieloletnim członek Zarządu SBE (2010-2017), członkiem Stowarzyszenia Organizatorów Incentive Travel (SOT), Stowarzyszenia „Konferencje i Kongresy w Polsce” (SKKP), a także Society for Incentive Travel Excellence. Członkiem zespołu ekspertów Dialogu Branżowego SAR-PSML, brała udział w pracach grup „Incentive”, była również inicjatorką dołączenia SBE do projektu „Dobry Przetarg”, tworzyła Kodeks Dobrych Praktyk SBE, działa w Komisji Etyki w SOIT, a do roku 2019 działała w Komisji Etyki SBE i Radzie Programowej konferencji Event Biznes. Jest również współtwórcą akcji charytatywnej Elfy SBE. Od wielu lat pomaga tworzyć event katalog i regularnie pisze dla branżowych magazynów, takich jak: OOH event!, MICE Poland, OOH magazine, Tygrysy Biznesu czy Nowy Marketing. Wielokrotnie występowała w roli prelegentki na konferencjach gospodarczych i branżowych, m.in. podczas Europejskiego Kongresu Przedsiębiorczości, Meetings Week Poland, Event Biznes czy EVENT MIX.

Działalność spółki, w której działa była wielokrotnie nagradzana, m.in. certyfikatami Solidna Firma, Firma Roku czy Polish Product i medalami, m.in. portalu Meeting Planner. Zdobyła również statuetki Tygrysów Biznesu, Geparda Biznesu, Procon/Polzac Awards przydzielaną przez Działy Zakupów oraz MP Power Awards w kategorii Team-building. Była także wielokrotnie nominowana w konkursie MP POWER.

Anna Nowakowska, CEO MICE & Venue Consulting. Ekspert branży MICE. Wykładowca, prelegent konferencji branżowych, edukator. Z branżą eventową i hotelarską związana od ponad 16 lat. Absolwentka Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie na kierunku Turystyka i Rekreacja. Doktorantka. Jedna z inicjatorek założenia Stowarzyszenia Branży Eventowej, w którym przez 8 lat sprawowała funkcję Członka Zarządu ds. Edukacji. Twórca projektu edukacyjnego Studium Event Management na Wydziale Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego. Odpowiedzialna za współpracę z uczelniami wyższymi w zakresie tworzenia nowych programów edukacyjnych z zakresu event managementu w tym m.in. z AWF Warszawa, UE w Krakowie, WSTiE w Suchej Beskidzkiej oraz CKP w Łodzi. Autorka programu studium oraz licznych szkoleń z dziedziny event management, event marketing oraz MICE Venue Management. Dyrektor Programowa czterech konferencji Event Biznes. Członek Rady Programowej Konferencji.

Hotelarz. Swoja przygodę z hotelarstwem rozpoczęła w Mazurkas Conference Centre i Hotelu Mazurkas w Ożarowie Mazowieckim. Następnie związana z Hotelem NARVIL**** Conference & Spa jako Manager ds. Kluczowych Klientów. Tworzyła strategię sprzedażową i marketingową już na etapie budowy obiektu i pre-openingu. Obecnie ekspert z zakresu przystosowania przestrzeni w obiektach i miejscach spotkań dla branży eventowej. Prelegentka i panelistka wielu konferencji branżowych z zakresu event marketingu, event managementu, tematyki MICE, hotelarstwa oraz dostosowywania przestrzeni lokalizacji do eventu. Laureatka konkursu Tourism Trends Awards. Wyróżniona dwukrotnie tytułem Ekspert podczas konferencji Hotel Meeting 2018. Wieloletni członek Rady Etyki branży eventowej. Obecnie członek dwóch stowarzyszeń branżowych: Stowarzyszenia Konferencje i Kongresy w Polsce oraz MPI Poland Chapter. CEO firmy doradczej MICE & Venue Consulting oraz Dyrektor Marketingu w RAJT Hale namiotowe gdzie odpowiedzialna jest m.in. za realizacje eventowe oraz weselne.

Anna Górska, Business Development Director w EXPO XXI Warszawa

– Jestem dumna z nominacji i cieszę się, że moje starania dotyczące rozwoju przemysłu spotkań w Polsce zostały docenione przez branżę. Już sama nominacja jest dla mnie zaszczytem i motywuje mnie do dalszych działań na rzecz promocji naszego kraju – powiedziała Anna Górska.

Anna Górska  to oświadczony manager z wieloletnią praktyką w zarządzaniu organizacją, zespołami i dużymi imprezami, działającym na rynku MICE, HoReCa i obiektów kulturalnych. Absolwentka Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Gdańskiego oraz Stanowego Uniwersytetu w Nowym Jorku. Prezes Zarządu Gdańskiej Organizacji Turystycznej/Gdańsk Convention Bureau w latach 2007-2014. Od 2014 r. związana zawodowo z EXPO XXI Warszawa, gdzie pełni funkcję Business Development Director i odpowiada za relacje z międzynarodowymi stowarzyszeniami. Prowadzi też firmę zajmującą się doradztwem i konsultingiem w branży MICE, a od niedawna współpracuje z Symposium Cracoviense jako Doradca Zarządu. Członek krajowych i międzynarodowych organizacji, skupiających profesjonalistów z branży spotkań, w których aktywnie udziela się wolontarystycznie. W latach 2010-2014r. wiceprezes ds. członkostwa w MPI (Meeting Professionals International) Poland, a w latach 2012-2018 prezes Oddziału Europy Centralnej ICCA (International Congress and Convention Association). Od marca 2019r. pełni funkcje Wiceprezesa ds. Współpracy Międzynarodowej w SKKP.

Za swoją  działalność otrzymała liczne nagrody i wyróżnienia, m.in. w 2014 roku nagrodę Osobowość Roku w konkursie MP Power Awards, a w 2015 roku odznakę honorową nadaną przez ministra sportu i turystyki „Za zasługi dla turystyki”. Członek kapituły krajowych i międzynarodowych konkursów, związanych z przemysłem spotkań m.in. ICCA Best Marketing Award, Eventex Awards, Osobowość Roku MICE Poland i Programu Ambasadorów Kongresów Polskich. Jest też wykładowcą w Wyższej Szkole Turystyki i Hotelarstwa w Gdańsku.

 dr Krzysztof Celuch, mówca, trener, konsultant biznesowy, wykładowca akademicki i przedsiębiorca. 

Specjalizuje się w przemyśle spotkań, event marketingu i zarządzaniu wydarzeniami (event management). Badania naukowe, szkolenia i wystąpienia opiera na wiedzy z zakresu, ekonomii, psychologii biznesu, socjologii, marketingu i kulturoznawstwa.  Prowadzi warsztaty, szkolenia i wykłady, jest moderatorem paneli dyskusyjnych i debat, spotkań zarządów. Realizuje projekty badawcze, buduje strategie, prowadzi konsultacje biznesowe. Pomaga organizacjom, instytucjom i przedsiębiorstwom w obszarach zarządzania, komunikacji i motywacji, rozwoju biznesu, w szczególności w odniesieniu do przemysłu spotkań (event marketingu).

​Firma Celuch Consulting działa w obszarze badań i współpracy przy budowaniu edukacji przyszłości.

Mateusz Czerwiński, Wiceprezes Zarządu Warszawskiej Organizacji Turystycznej

Absolwent Uniwersytetu Łódzkiego – Instytutu Kultury Współczesnej. Pracę w branży spotkań rozpoczął w 2008 roku, pracując w agencjach MICE przy realizacji konferencji i wydarzeń incentive w Polsce i zagranicą. Jako jeden z pierwszych w Polsce wdrażał w realizowanych wydarzeniach rozwiązania standardu spotkań zrównoważonych BS 8901. Od 2010 roku w Warsaw Convention Bureau odpowiedzialny za planowanie i realizację działań marketingowych Warszawy jako destynacji spotkań, kontakty z zagranicznymi klientami, nadzór nad badaniami lokalnego rynku MICE oraz współpracę z warszawskim środowiskiem naukowym. W latach 2015-2018 dyrektor działu Warsaw CvB w Warszawskiej Organizacji Turystycznej. Od czerwca 2018 roku pełni funkcję Wiceprezesa WOT.

Mateusz Czerwiński został również wybrany do jury konkursu 10th Global Eventex Awards, dzięki czemu na początku 2020 roku wspólnie z gronem międzynarodowych dziennikarzy, prezesów stowarzyszeń, reprezentantów convention bureaus i innymi influencerami branży będzie decydował o przyznaniu nagród Eventex w różnych kategoriach.

Na swoich faworytów z Polski można oddawać głosy do 12 września 2019 za pomocą szybkiego i wygodnego panelu dostępnego na stronie: https://eventex.co/all-stars/people/. Każdy może zagłosować maksymalnie na 10 osób, które jego zdaniem powinny znaleźć się w finale konkursu.

Wyniki plebiscytu All-Stars zostaną ogłoszone 17 września.