Event MIX DIGITAL GODS vol. II. Wystawa malarstwa Michała Mąki w Hotelu Vienna House Andel’s...

DIGITAL GODS vol. II. Wystawa malarstwa Michała Mąki w Hotelu Vienna House Andel’s Łódź

0
DIGITAL GODS vol. II.

ANDEL’S ART to cykl wystaw w Hotelu Vienna House Andel’s Łódź reaktywowany  w 2019 roku przez trzy podmioty – Vienna House Andel’s Łódź, Rebelia Media oraz Dom Aukcyjny Art in House. Do tej pory pokazaliśmy m.in. niezwykle rzadkie egzemplarze okładek płyt winylowych, zaprojektowane przez Andy’ego Warhola. W najbliższym czasie planujemy wystawy malarstwa Michała Mąki, Wojciecha Brewki, plakaty Andrzeja Pągowskiego oraz rzeźby Marcina Myśliwca i Piotra Worońca. 

25 września w Hotelu Vienna House Andel’s Łódź odbył się wernisaż malarstwa Michała Mąki organizowany w ramach cyklu Andel’s Art.

Michał Mąka zajmuje się malarstwem, grafiką warsztatową, sztuką ulicy. Projekty artystyczne realizuje często w opuszczonych, postindustrialnych budynkach.  W najnowszych kompozycjach nawiązuje do estetyki „glitch artu”, „graffuturismu” i sztuki kinetycznej. Jako podobrazia służą mu często przedmioty napotkane  w przestrzeni miejskiej: stare gazety, blachy, szyby, ulotki. Jego prace były prezentowane na dziesiątkach wystaw grupowych i indywidualnych w Polsce, Europie i USA. Jest laureatem wielu prestiżowych konkursów artystycznych. Jako pierwszy polski artysta tworzył murale na festiwalach w USA: Pow! Wow! (2017) oraz Beyond Walls w Lynn (2018).

Wystawa DIGITAL GODS vol. II prezentuje najnowsze dzieła artysty. Obrazy są prowokacyjnym połączeniem wizerunków antycznych bogów ze zjawiskami znanymi nam z rzeczywistości cyfrowej. Michał Mąka przetwarza twórczo procesy generowane przez błędny zapis danych. Zestawienie tych motywów z wizerunkami klasycznych bóstw, znanych nam z mitologii i historii sztuki, prowadzi do refleksji nad tym, jaką drogą kroczy sztuka, jak zmieniają się jej konwencje i inspiracje.

Kuratorem wystawy jest Anita Wolszczak-Karasiewicz, historyk sztuki, właścicielka Domu Aukcyjnego Art in House.

Wystawa potrwa do 16 października br.

Galeria Andel’s Art – Vienna House Andel’s Łódź przy ulicy Ogrodowej 17