Trade marketing „Opakowanie kartonowe roku” European Carton Excellence Awards wykonano z tektury Metsä Board

„Opakowanie kartonowe roku” European Carton Excellence Awards wykonano z tektury Metsä Board

126
0

Metsä Board, europejski producent tektur z pierwotnych mas włóknistych – z przyjemnością informuje, że pięć opakowań kartonowych, które wyprodukowano z jego wysokiej jakości tektur, zostało zwycięzcami konkursu 2019 European Carton Excellence Awards.

Ogłoszenie wyników nastąpiło podczas uroczystej gali, która odbyła się 19 września na Malcie. Tektura Metsä Board została użyta przez Printpark do wytworzenia „Opakowania kartonowego roku”, a także przez K+D do wytworzenia zwycięskiego opakowania z włókien pierwotnych w kategorii „Opakowania ogólne”. Ponadto tektura Metsä Board zostały również użyta do wytworzenia dwóch opakowań, które zdobyły platynową nagrodę oraz jednego opakowania nagrodzonego złotą nagrodą.

– Niezwykle nas cieszy, że po raz kolejny wśród zwycięzców znalazło się wiele opakowań wykorzystujących nasze tektury. Dotyczy to również prestiżowej nagrody „Opakowanie kartonowe roku – powiedział Maarten Florizoone, Metsä Board Sales Director, Converters Team. – W sytuacji, gdy coraz więcej uwagi poświęca się ograniczeniu stosowania materiałów nieodnawialnych i zaspokojeniu potrzeb konsumentów w zakresie pełnego bezpieczeństwa i większego komfortu użytkowania, jesteśmy głęboko przekonani, że tektury z pierwotnych mas włóknistych mogą idealnie spełnić te wymagania dotyczące opakowań przyszłości. Połączenie naszych tektur z nowoczesnymi projektami opakowań, takimi jak znakomite prace konkursowe, jest korzystne dla wszystkich zainteresowanych stron. Chciałbym podziękować i pogratulować producentom i projektantom tych doskonałych opakowań.

Finalistami konkursu, którzy wykorzystali tektury Metsä Board, są:

Opakowanie kartonowe roku

GABRINI IN LOVE EDT

Producent opakowania: Printpark

Właściciel marki: Kadioglu Cosmetics

Tektura: MetsäBoard Prime FBB Bright 355 g/m2

 

Opakowanie ogólne, włókna pierwotne

CURODONT REPAIR FLUORIDE

Producent opakowania: K + D

Właściciel marki: Credentis

Tektura: MetsäBoard Prime FBB 330 g/m2

 

Platynowa Nagroda za „Naturalną elegancję”

IK SKIN PERFECTION

Producent opakowania:  Omaks Packaging

Właściciel marki: Cosmetize

Tektura: MetsäBoard Pro FBB Bright 295 g/m2

 

Platynowa nagroda w kategorii „Zdrowe i bezpieczne”

SONNENTOR MANUKA DROP

Producent opakowania:  Mayr-Melnhof Packaging Austria

Właściciel marki: Sonnentor

Tektura: MetsäBoard Pro FBB Bright 270 g/m2

 

Złota nagroda dla „Lepszego rozwiązania”

MAWU

Producent opakowania: A&R Carton Graz

Właściciel marki: Hanfwerk

Tektura: Metsä Board Pro FBB Bright 260g/m²

 

 

European Carton Excellence Award to najbardziej prestiżowa w Europie nagroda dla opakowań tekturowych. Tektura jako materiał odnawialny, nadający się do recyklingu i ulegający biodegradacji jest doskonałym przykładem praktycznego zastosowania koncepcji gospodarki obiegowej. Nadaje się świetnie do komunikowania wartości marki, od towarów luksusowych po produkty codziennego użytku.

www.metsaboard.com

KL