Event MIX „BABA ZA KIEROWNICĄ” Stereotyp przyklejony do kobiet  – najwyższy czas obalić!

„BABA ZA KIEROWNICĄ” Stereotyp przyklejony do kobiet  – najwyższy czas obalić!

91
0
Stereotyp przyklejony do kobiet
Czy płeć piękna naprawdę jeździ gorzej? Otóż niekoniecznie! W naszym kraju około 40% kierowców stanowią właśnie panie.

Jak wynika z danych statystycznych z 2018 roku, które podaje Komenda Główna Policji w Warszawie, kobiety są sprawcą 1/3 wypadków w porównaniu do tych, powodowanych przez mężczyzn – panowie są odpowiedzialni za ponad 20 tys. rocznie, a panie za niespełna 7 tys. rocznie.

Badania psychologiczne także pokazują wyższość kobiet nad mężczyznami! Panie korzystniej wypadają w sytuacjach kryzysowych, podejmując przy tym bardziej trafne decyzje. W mniejszym procencie niż panowie mają też tendencję do szybkiej jazdy, a co za tym idzie – podejmują mniejsze ryzyko. W zdecydowanie większym stopniu przestrzegają również zasad ruchu drogowego.

Skąd więc taka niepochlebna opinia o paniach za kierownicą? Według naszej obserwacji, a szkolimy ponad 6 000 osób rocznie od 19 lat, prowokuje sama postawa pań. Panie nie wierzą w swoje umiejętności, będąc przy tym bardzo krytyczne wobec siebie, co jest powodem bezpodstawnych zarzutów kierowanych przez „doskonałych, nieomylnych mistrzów kierownicy”!

Wychodząc naprzeciw – SJS Driving Academy rozpoczyna cykl szkoleń dedykowanych dla kobiet z zakresu doskonalenia techniki jazdy. Pod okiem doświadczonych i przystojnych mężczyzn będzie okazja poprawić swoje umiejętności, podnieść świadomość i nabrać pewności siebie.

– Wszystkie panie (i nie tylko!) zapraszamy na motoryzacyjne targi Warsaw Motor Show (TUTAJ), które odbędą się w dniach 25-27.10.2019r. Znajdziecie nas na stoisku Moto Femme Poland w Strefie Kobiet, gdzie będzie można poznać więcej szczegółów na temat naszego nowego produktu. – mówi Agnieszka Hiller z SJS.

www.drivingacademy.pl