Logo

Trade marketing

Metsä Board opracowała koncepcję zrównoważonych opakowań miodu naturalnego

Fiński producent miodu naturalnego – Korpikuusikko Honey – powierzył specjalistom Metsä Board od tektury i projektowania opakowań zadanie opracowania kolekcji opakowań swojego miodu premium. W skład zestawu wchodzą opakowania bezpośrednie, zestaw upominkowy, opakowania do handlu elektronicznego i transportu oraz ekspozytory dla punktów sprzedaży, które można ustawiać na podłodze lub na ladzie. Spójny wizualnie zestaw jest produkowany z tektur Metsä Board, według własnego projektu Metsä Board.

– Moją wizją jest dostarczanie prezentów, a nie tylko miodu. Eleganckie, wysokiej jakości opakowania zwiększają wartość dla konsumentów – powiedział Teemu Aittamaa, założyciel Korpikuusikko Honey. – Było dla mnie bardzo ważne, aby opakowania były zrównoważone i wykonane z surowców odnawialnych. Chciałem również, aby nabywcy mogli się o tym powiedzieć, więc informacje o pochodzeniu materiału opakowaniowego zostały wydrukowane na zewnętrznej stronie zestawu upominkowego.

Niezwykle atrakcyjna koncepcja opakowania ma zapewniać bezpośrednie doświadczenie charakteru marki. Wybór materiałów i wzornictwo wpływają na konsumentów, dzięki powierzchni, która zapewnia naturalne wrażenia dotykowe oraz efektom drukarskim, zachęcającym do fizycznego kontaktu.

– Precyzyjnie wykonane szczegóły, takie jak pszczoły i plaster miodu, odwzorowane przy użyciu złotej folii, świadczą o wysokiej jakości marki, a śnieżnobiała powierzchnia tektury wskazuje na czystość miodu na najwyższym światowym poziomie. Mocna, choć lekka tektura chroni miód, który pozostaje w nienaruszonym stanie w całym łańcuchu logistycznym – powiedział Ilkka Harju, Packaging Services Director, EMEA and APAC, Metsä Board. – Co ważne – wszystkie opakowania nadają się do recyklingu, gdy spełnią już swoje zadanie.

Opakowania wykonano z tektur MetsäBoard Natural FBB, MetsäBoard Pro FBB Bright, MetsäBoard Natural WKL Bright i MetsäBoard Prime WKL, które wybrano z wszechstronnej oferty Metsä Board. Ich producentami są firmy Prem, CadPack i Pa-Hu w Finlandii oraz Werner Kenkel w Polsce.

Odsyłacz do zdjęcia

www.metsaboard.com

KL