Marketing MIX Nowy mural na terenie Fabryki Porcelany

Nowy mural na terenie Fabryki Porcelany

0

Na terenie Fabryki Porcelany powstał mural, który zdobi dwa kolejne segmenty ściany na której już wcześniej powstał słynny mural wzorowany na figurkach kotów. Projektem oraz wykonaniem zajął się duet artystów tworzących Streetart’owy projekt Łata Miasta- Miłosz Konieczko i Milo Banachowicz.

Mural składa się z geometrycznych wzorów i nawiązuje do wcześniejszych prac tworzonych przez chłopaków, które z pewnością mogliście widzieć już spacerując po różnych częściach Katowic bądź na festiwalu Ars Independent.

Łata Miasta to projekt Streetart’towy, który wykorzystuje elementy multimedialne. Główną ideą jest łatanie ubytków w poniszczonej tkance miejskiej i nadawanie jej nowego charakteru. Łata jest stworzona z czterech paneli, na których znajdziemy graficzne wzory, które możemy dowolnie układać, tworząc w efekcie geometryczny wzór. Zamysłem projektu, było zwrócenie uwagi na elementy przestrzeni miejskiej, które bardzo często są niezauważane czy pomijane. Kolejnym jego założeniem jest tymczasowości. Kafle którymi łatane są dziury to jedynie papier i klej do tapet, dlatego projekt pojawia się i znika z przestrzeni miejskiej. Tym zabiegiem artyści zachęcają nas do udziału w poszukiwaniu miejsc w których znalazły się ich prace i fotografowaniu ich prac w różnym stadium rozpadu. Łatę Miasta możecie znaleźć na instagramie @lata_miasta.

Mural na terenie Fabryki Porcelany to pierwszy projekt Łaty Miasta, który będziemy mogli podziwiać przez dłuższy czas.”

MW