Marketing MIX 20. konkurs Galerii Plakatu AMS rozstrzygnięty – rekordowa ilość zgłoszeń!

20. konkurs Galerii Plakatu AMS rozstrzygnięty – rekordowa ilość zgłoszeń!

0

Anna Frydrych z ASP w Warszawie została laureatką jubileuszowego konkursu Galerii Plakatu AMS. Jury przyznało także 5 wyróżnień oraz 2 nagrody dodatkowe – od Animal Rescue Polska i Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami. W 20. edycji konkursu wyróżnieni zostali: Dawid Celek, Wiktor Ciepak, Maria Ilczyna, Nikodem Pręgowski oraz Julia Solecka. Nikodem Pręgowski otrzymał dodatkowo wyróżnienie Fundacji Animal Rescue Polska, a Julia Solecka Nagrodę Specjalną Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami w Polsce.

Zadaniem uczestników konkursu, którego temat brzmi Zwierzę też człowiek, było zaprojektowanie plakatu na temat praw zwierząt do godnego życia. Na konkurs napłynęło 779 projektów – tym samym kolejny raz pobity został rekord zgłoszeń. 

– Podczas obrad jury odniosłam wrażenie, że spotykały się tam osoby, które wiedzą, że człowiek to też zwierzę – mówi Dorota Sumińska, lekarz weterynarii, autorka audycji „Wierzę w zwierzę” nadawanej w Radiu TOK FM. – Z takich ludzi powinny się składać grupy, które mają wpływ na resztę świata. Może wtedy dalibyśmy radę ten świat uratować. A plakaty, które wybraliśmy i które pojawią się na przystankach, to „listy do świata”. Oby zostały odczytane zgodnie z zamierzeniem – dodaje Dorota Sumińska.

Temat konkursu spotkał się z ogromnym zainteresowaniem twórców. Wśród zgłoszeń nie zabrakło prac wstrząsających, metaforycznych i wywołujących emocje. Wiele z nich wyróżnia doskonały warsztat artystyczny i bogata symbolika. Jak co roku jurorzy wybierali zwycięzców spośród anonimowych prac, a nad przebiegiem konkursu czuwał audytor EY.

– Bardzo cieszymy się, że zostaliśmy audytorem konkursu Galerii Plakatu AMS w tak szczególnym momencie, przy jego jubileuszowej, dwudziestej edycji – mówi Marcin Zieliński, Partner EY i audytor konkursu Galerii Plakatu AMS. – Wszystkim laureatom serdecznie gratulujemy i jesteśmy dumni, że mogliśmy być częścią tego wydarzenia – dodaje Marcin Zieliński.

Wyboru laureatów dokonało jury w składzie:

 •          Małgorzata Augustyniak, wiceprezes AMS,
 •          Łukasz Balcer, prezes Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami w Polsce,
 •          Maciej Buszewicz, artysta grafik, profesor ASP w Warszawie,
 •          Marcin Dorociński, aktor zaangażowany w wiele akcji na rzecz zwierząt,
 •          Dawid Fabjański, Prezes Zarządu Animal Rescue Polska, Biegły Sądowy z dziedziny dobrostanu zwierząt i ochrony zwierząt,
 •          Ewelina Gąska, projektantka graficzna, ilustratorka, Senior Designer Saatchi&Saatchi,
 •          Janusz Górski, artysta grafik, profesor ASP w Gdańsku, kurator Galerii Plakatu AMS,
 •          Filip Tofil, artysta grafik, Creative Director Syfon Studio, członek zarządu STGU,
 •          Justyna Stoszek, rzeźbiarka, malarka,
 •          Dorota Sumińska, lekarz weterynarii, autorka audycji „Wierzę w zwierzę” w Radiu TOK FM,
 •          Adam Wajrak, działacz na rzecz ochrony przyrody, dziennikarz związany z „Gazetą Wyborczą”.

Nagrodzone prace:

Julia Solecka – Nagroda Specjalna Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami w Polsce:

 

Pozostałe wyróżnione projekty:  
[galeria=”1″]
www.galeriaplakatu.ams.com.pl

 KL