Event MIX Ciekawostki z kraju i świata w branży Event

Ciekawostki z kraju i świata w branży Event

38
0

Nowa książka Krzysztofa Celucha
„Let Convention Bureaus Flourish. Ensure Positive Interpersonal Relations” – taki tytuł nosi nowa książka Krzysztofa Celucha. Opracowanie przedstawia wyniki dwuletnich badań dotyczących budowania relacji interpersonalnych w przemyśle spotkań na przykładzie organizacji convention bureaux. W sześciu rozdziałach autor przedstawia analizę nauk o zarządzaniu w kontekście relacji interpersonalnych oraz rolę konkurencyjności organizacji w XXI w. Definiuje branżę spotkań oraz prezentuje convention bureaux, jako przykład efektywnie działających organizacji – dzięki długotrwałym, wewnętrznym relacjom interpersonalnym. Wszystko to podparte jest prezentacją wyników badań empirycznych przeprowadzonych na całym świecie – zarówno w kontekście jednego respondenta, jak i całej organizacji. Celuch udowadnia, że w takich organizacjach jak convention bureaux, osoby zarządzające muszą skupiać się na zrządzaniu relacjami, bo to od nich przede wszystkim zależy sukces biznesowy.

 


 

W Ostródzie powstanie Radisson Blu Resort
Radisson Hotel Group ogłosił zawarcie umowy z polskim inwestorem hotelowym Europlan na budowę nowego obiektu w Polsce. Położony na Mazurach Radisson Blu Resort Ostróda będzie
dysponował własną przystanią i parkiem wodnym. Wraz z tą inwestycją, liczba hoteli grupy wzrośnie w Polsce do 19 obiektów reprezentujących pięć marek hotelowych – Radisson Collection, Radisson Blu, Radisson RED, Radisson i Park Inn by Radisson. Radisson Blu to obecnie największa marka hotelowa z kategorii upper upscale w Europie. Dzięki zaufaniu naszych partnerów, jesteśmy na drodze szybkiego rozwoju w Polsce, tworząc nowe szanse i możliwości dla gości, inwestorów i pracowników – powiedział Elie Younes, wiceprezes i dyrektor ds. rozwoju Radisson Hotel Group.

 


 

Polska wygrywa prestiżową nagrodę w Holandii
Polska zdobyła nagrodę The Best MICE Destination 2019, przyznawaną przez najważniejszy magazyn branży turystyki biznesowej w Holandii – MICE & Business Travel. Już teraz przemysł spotkań i wydarzeń generuje ok. 1 proc. polskiego PKB.
Jest to najważniejsze wyróżnienie dotyczące turystyki MICE w całym Beneluksie. Do nagrody poza Polską nominowane były także Francja i Irlandia Północna.

 


 

W Warszawie powstanie pierwszy europejski hotel VĪB
Polski Holding Hotelowy (PHH) otworzy pierwszy w Europie hotel marki Vīb, należącej do sieci Best Western Hotels & Resorts. Umowę licencyjną podpisali (3 października br. w Waszyngtonie) Gheorghe Marian Cristescu, prezes spółki PHH i David Kong, prezes i dyrektor generalny Best Western Hotels & Resorts. Vīb to innowacyjna marka hoteli butikowych z segmentu upper-midscale i upscale. Sama nazwa oznacza „tętniący życiem”, dlatego obiekty tej sieci zlokalizowane są w centrach miast. Cechują się nowoczesnym designem, sprzyjającym nawiązywaniu kontaktów. Marka koncentruje się na wygodzie, technologii i interakcjach społecznych.

 


 

We Wrocławiu powstanie kolejny hotel sieci IHG
IHG (InterContinental Hotels Group) podpisała umowę na budowę hotelu Holiday Inn Express Wrocław. Została ona zawarta pomiędzy przedstawicielami IHG a partnerem sieci – IMS Budownictwo oraz firmą zarządzającą – Hotel Professionals Management Group. Nowy obiekt przyjmie pierwszych gości pod koniec 2021 r. Holiday Inn Express Wrocław zaoferuje 142
pokoje w nowo zbudowanym budynku. Będzie to siódmy hotel Holiday Inn Express w Polsce. – Niezwykle cieszy nas dynamiczny rozwój w Polsce. To dla nas ważny rynek z ogromnym potencjałem wzrostu dla całej sieci IHG. Holiday Inn Express Wrocław stworzy nowe miejsca pracy we Wrocławiu. To istotna inwestycja i wkład w rozwój polskiej gospodarki. Odczuwamy satysfakcję, że naszym partnerem jest IMS Budownictwo, firma, której wizja rynku jest zbieżna z naszą – powiedział Mario Maxeiner, managing director (Northern Europe) w IHG.

 


 

Eventex opublikował listę stu najbardziej wpływowych osób w branży eventowej
Z Polski to aż siedem osób. Na liście Eventex to (w kolejności alfabetycznej): Krzysztof Celuch (Celuch Consulting, Szkoła Główna Turystyki i Hotelarstwa Vistula), Mateusz Czerwiński (Warsaw Convention Bureau), Anna Górska (Expo XXI Warszawa), Dorota Izabela Komarnicka (Kobieta w Świecie), Olga Krzemińska-Zasadzka (Agencja Power), Rafał Mrzygłocki (Aram) i Anna Nowakowska (StrefaMICE.pl, MICE & Venue Consulting). W zestawieniu pojawili się też dwaj zagraniczni blogerzy THINK MICE: Corbin Ball (Corbin Ball & Co.) oraz Miguel Neves (miguelseven.com).

 


 

Nowa przestrzeń eventowa w Koneserze
Centrum Praskie Koneser włączyło do oferty najmu nową przestrzeń eventową – salę Filtracja o powierzchni 570 m2. Budynek Filtracji to dobrze znana lokalizacja na mapie warszawskiej Pragi. Kiedyś mieścił się tam Sen Pszczoły. Teraz całość została odrestaurowana, stając się miejscem w którym można organizować różnorodne wydarzenia – konferencje, prezentacje, eventy, imprezy okolicznościowe i świąteczne. Klimat wnętrz nawiązuje do starej wytwórni wódki Koneser – Filtracja to sala w cegle, z żeliwnymi elementami. Jej dodatkowymi atutami są bezpośredni dostęp od ulicy Ząbkowskiej i Hotelu Moxy oraz duże okna, dające możliwość wyjścia na ogródek.

 


 

Klienci Inter Cars okiełznali motoryzacyjne potwory
Na przełomie września i października ekskluzywny Pałac Wojanów na trzy tygodnie zmienił się w bazę wypadową Inter Cars Supercar Club. Właśnie w tym miejscu nocowali wszyscy uczestnicy akcji, zorganizowanej wspólnie z partnerami Inter Cars. Stąd też wyjeżdżali najbardziej pożądanymi i ekskluzywnymi samochodami świata na liczące 400 kilometrów pętle, zlokalizowane w pięknej, górskiej scenerii Sudetów. Pierwsze wydarzenie spod znaku Inter Cars Supercar Club odbyło się w dniach 23-24 września, a jego partnerem była firma Goodyear.

 


 

Panama z największym centrum kongresowym w Ameryce Południowej
Dobiega końca budowa gigantycznego Centrum Kongresowym Amador w Panama City. Cały obiekt będzie miał łączną powierzchnię 58.000 m2, z czego ponad 30.000 m2 będzie przestrzeniami kongresowo-wystawienniczymi. Organizatorzy będą mieli do dyspozycji między innymi 16 dużych sal konferencyjnych, sale bankietowe, przestronne lobby oraz parking na 1715 samochodów i 30 autobusów. Centrum będzie w stanie pomieścić 25 tysięcy gości.