Trade marketing Metsä Board projektuje nowe opakowanie Arctic Blue Gin z holograficznym efektem zorzy...

Metsä Board projektuje nowe opakowanie Arctic Blue Gin z holograficznym efektem zorzy polarnej

0

Metsä Board, należący do Metsä Group czołowy europejski producent tektur premium z pierwotnych mas włóknistych, jest autorem przeznaczonego na rynek amerykański opakowania Arctic Blue Gin z imponującym wzorem holograficznym, inspirowanym zorzą polarną. Arctic Brands Group, fiński producent win i alkoholi wysokoprocentowych, zlecił Metsä Board zaprojektowanie efektownego opakowania, wykonanego z lekkiej tektury litej MetsäBoard Pro FBB Bright.

Metsä Board zaprojektowała konstrukcję opakowania, oryginalną szatę graficzną i wzór wytłaczania. Wizerunek zorzy polarnej powstaje dzięki drukowi na folii Envirofoil®, która nie zawiera plastiku i umożliwia uzyskanie holograficznego efektu metalizacji. Folia ta została opracowana przez przetwórcę papieru, firmę Hazen, i wykorzystuje zaledwie 1% aluminium stosowanego w tradycyjnych laminatach foliowych, co sprawia, że jest ekonomiczna i przyjazna dla środowiska. 

– Chcieliśmy uzyskać wrażenie przejrzystej, zimowej nocy, oświetlonej wyjątkowym blaskiem zorzy polarnej” – powiedział Mark Beamesderfer, Packaging Services Director Americas, Metsä Board. „Materiał używany do wykonania tak wymagającego nadruku musi spełniać szereg wymagań. Niezbędne są gładkość i sztywność, a zastosowana tektura musi mieć bardzo jednolitą, gładką powierzchnię, być podatna na zginanie i składanie oraz zapewniać korzyści ekonomiczne i ekologiczne”.

www.metsaboard.com

KL