Event MIX Filozofia ZERO WASTE a Eventy

Filozofia ZERO WASTE a Eventy

0
„Zero Waste” to kierunek, w którym człowiek stara się generować jak najmniej odpadów, a tym samym nie zanieczyszczać środowiska. Obecnie chodzenie z własną materiałową torbą i odmawianie plastikowej siateczki stało się symbolem Zero Waste. Czy w tym nurcie mogą iść inne dziedziny życia, jak eventy? Odpowiedź jest bardzo prosta – TAK.

Niezależnie od tego, czy planujesz event biznesowy, piknik na świeżym powietrzu, czy nawet wydarzenie społecznościowe na dużą skalę- istnieją kreatywne sposoby, których wszyscy możemy użyć, aby uniknąć plastików jednorazowego użytku lub ograniczyć ich zużycie. Brak marnotrawienia nie oznacza braku zabawy- w rzeczywistości jest to okazja do wykazania się kreatywnością! Firmy dbające o środowisko i działające w zgodzie z naturą zawsze są postrzegane jako nowoczesne, modne i z wyższymi wartościami.

Możemy zacząć od drobnych kroków, np. e-zaproszenia zamiast tradycyjnych, drukowanych zaproszeń, plakatów, broszur, po wykorzystywanie przez catering pojemników biodegradowalnych oraz wielokrotnego użytku. Zapewnienie specjalistycznych koszy na segregowanie odpadów podczas wydarzeń, a na wynajmie mebli eventowych wykonanych z naturalnych oraz poddawanych recyklingowi materiałów kończąc. Każdy w procesie tworzenia wydarzenia może ograniczyć lub wyeliminować szkodliwe dla środowiska procesy.

COLORS OF DESIGN wprowadziło właśnie pierwszą w Polsce kolekcję sof, foteli, stolików „ZERO WASTE” wykonaną ze sklejki, która w swojej podstawowej formie jest nie szkodliwa dla środowiska i poddawana ponownemu przetworzeniu. W ofercie znajdują się też bufety, donice, pufy a nawet stoły zasiadane wykonane z tego ekologicznego materiału. Ważnym aspektem oprócz designerskiego wyglądu jest ograniczenie gabarytów do transportu poprzez całkowitą możliwość rozmontowania, co wpływa znacznie na zmniejszenie zużycia paliwa i emisji spalin podczas transportu, miejsca magazynowego, aż po koszty końcowe dla klienta. Jak widać na ich przykładzie można być eko i z pomysłem podejść do kwestii eventów.

Dla firmy COLORS OF DESIGN funkcjonowanie w stylu „Zero Waste” to nieustanna nauka oraz pogłębianie świadomości i szukanie nowych ekologicznych oraz bezśmieciowych rozwiązań na miarę naszych czasów i własnych potrzeb. Dbamy o najwyższą jakość, a także aby oferowane produkty jak najdłużej spełniały swoje zadanie poprzez ich systematyczną renowacje. Celem naszych działań jest także zmiana myślenia o tworzywach pochodzących z odzysku na rzecz postrzegania ich jako cennych surowców, których nie powinniśmy marnować dla dobra nas samych oraz przyszłych pokoleń.