Logo

Marketing MIX

6 tysięcy przyłbic ochronnych dla służby zdrowia dzięki wsparciu Avivy

Aviva sfinansuje zakup 10 nowych drukarek 3D oraz materiałów umożliwiających produkcję 6 tysięcy przyłbic ochronnych przez Wydział Fizyki Uniwersytetu Warszawskiego. W najbliższych tygodniach przyłbice trafią do pracowników służby zdrowia.

Wydział Fizyki UW rozpoczął produkcję przyłbic ochronnych, wykorzystując drukarki 3D dostępne w pracowni Makerspace@UW. Pracują przy tym wolontariusze – studenci, doktoranci i pracownicy Wydziału Fizyki. Wyprodukowali już 1 tysiąc przyłbic. Produkcję finansował do tej pory Wydział Fizyki i darczyńcy indywidualni. Przyłbice otrzymuje na bieżąco personel medyczny i ratownicy zajmujący się chorymi na COVID-19.

Wydział Fizyki UW otrzymuje wsparcie za pośrednictwem Fundacji Uniwersytetu Warszawskiego. – Wspieramy szlachetną inicjatywę Wydziału Fizyki UW, zwiększamy ich „moce przerobowe”. Nasi bohaterowie – lekarze, pielęgniarki, ratownicy – otrzymają dzięki temu w najbliższym czasie 6 tysięcy przyłbic, aby mogli bezpieczniej przewozić i leczyć pacjentów. To kolejny etap naszego zaangażowania w walce z epidemią – mówi Adam Uszpolewicz, prezes grupy Aviva.

– Wykorzystanie możliwości technicznych Wydziału Fizyki UW zaproponował dr Radek Łapkiewicz, który zainspirował się akcją wykorzystania drukarek 3D zainicjowaną w intrenecie. Postanowiliśmy wykorzystać naszą wiedzę, umiejętności oraz zasoby pracowni Makerspace@UW, aby pomóc ludziom działającym na pierwszej linii frontu walki z pandemią COVID-19. W tym działaniu bardzo ważne jest wsparcie finansowe, umożliwiające zakup materiałów, ale też pokrycie kosztów serwisu oraz zakupu drukarek 3D i innego sprzętu potrzebnego do produkcji środków ochrony, w szczególności przyłbic. Wsparcie Avivy jest dla nas bardzo, bardzo cenne! – mówi prof. Andrzej Wysmołek, koordynator akcji na Wydziale Fizyki UW.

Współpraca z Wydziałem Fizyki UW to kolejna inicjatywa Avivy w walce z epidemią.

Grupa Aviva wspiera równolegle Polski Czerwony Krzyż. Firma sfinansowała zakup środków ochronnych dla 5 tysięcy opiekunek PCK, które w całym kraju zajmują się 16 tysiącami seniorów – samotnych i przewlekle chorych. Umożliwiła też pilny zakup do magazynu PCK dodatkowego sprzętu wspierającego służbę zdrowia. Zaangażowała też swoich pracowników, agentów ubezpieczeniowych i sympatyków do udziału w zbiórce online na rzecz PCK na stronie www.todlamniewazne.pl

W najbliższym czasie Aviva przekaże PCK kolejną darowiznę na wsparcie bezpośredniej pomocy żywnościowej dla osób i rodzin będących w trudnej sytuacji materialnej w wyniku ekonomicznych skutków epidemii. Aviva zapewnia też mobilność pracownikom służby zdrowia zaangażowanych w walkę z pandemią COVID-19, którzy ubezpieczyli w firmie swoje samochody. W razie awarii korzystają z najszerszego zakresu usług assistance, a w razie stłuczki czy wypadku – z priorytetowej likwidacji szkody i wszelkiej pomocy przy organizacji auta zastępczego oraz holowania pojazdu po zdarzeniu.

KL