Logo

Marketing MIX

Ruszył projekt #DAWKAWSPARCIA dla służby zdrowia walczącej z COVID-19

#DawkaWsparcia to projekt stworzony z myślą o tych, którzy każdego dnia w czasie walki z pandemią dają z siebie wszystko lecząc i ratując życie Polaków. Jego celem jest wsparcie przedstawicieli zawodów medycznych, po to, aby pokazać im, że nie zostali sami w tej wyjątkowo trudnej sytuacji. W tym celu polscy przedsiębiorcy – w tym również lekarze, łącząc siły uruchomili telefon wsparcia dla wszystkich pracowników służby zdrowia, którzy dziś toczą często nierówną walkę z koronawirusem. Aby zwiększyć zakres wsparcia stworzono także platformę łączącą szpitale z darczyńcami, którzy będą mogli przekazywać m.in. maseczki, odzież ochronną czy niezbędny sprzęt. 

Przy telefonie wsparcia, który działa pod numerem +48 800 012 006, dyżurują zweryfikowani terapeuci zaangażowani w projekt społecznie. Aktualne godziny działania infolinii są dostępne codziennie na stronie www.dawkawsparcia.org.

Potrzeby są jednak ogromne. Dlatego aby sukcesywnie wydłużać czas dyżurowania specjalistów przy telefonie, organizatorzy stale poszukują terapeutów, coachów i osób z doświadczeniem w interwencji kryzysowej, którzy zasiądą po drugiej stronie telefonu i udzielą porad przedstawicielom środowiska medycznego potrzebującym wsparcia psychologicznego. Zgłoszenia przyjmowane są na stronie projektu dawkawsparcia.org.  

Strona projektu to także platforma, na której szpitale mogą zgłosić zapotrzebowanie na brakujące wyposażenie, a darczyńcy zaoferować im bezpłatną pomoc.

Jak podkreślają założyciele, projekt powstał z chęci niesienia pomocy polskim lekarzom i pracownikom medycznym, którzy zmagają się z narastającą falą pandemii COVID-19. Trudne warunki, w których pracują – brak maseczek, odzieży ochronnej czy szkoleń, a także deficyt snu, czasu i wynikający z tego stres, powodują, że znaleźli się w grupie szczególnie narażonej na depresję i wystąpienie wypalenia zawodowego.

Specjaliści przewidują, że fala uderzeniowa pandemii uderzy w Polskę za kilka tygodni, dlatego kluczową sprawą jest zapewnienie medykom i personelowi wsparcia psychicznego najszybciej, jak to możliwe.

– Lekarze i personel medyczny znajdują się teraz pod gigantyczną presją. Z jednej strony zmagają się z brakiem sprzętu, który pozwoliłby im skutecznie walczyć z epidemią COVID-19, z drugiej wiedzą, że są grupą narażoną na zakażenie koronawirusem w pierwszej kolejności – komentuje Paweł Soluch, neuropsycholog, konsultant Kliniki Neurochirurgii Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, współinicjator akcji #DawkaWsparcia, na co dzień CEO firmy Neuro Device. – Do tej pory to my polegaliśmy na ich umiejętnościach. Teraz jako specjaliści z innych dziedzin chcemy odpłacić się za ich pomoc. Wielu z nas zarządza własnymi biznesami, doskonali swoje umiejętności liderów i w naturalny sposób wykształciło zdolności organizacyjne, które chcemy teraz wykorzystać w słusznej sprawie – dodaje Soluch.

Informacje na temat inicjatywy #DawkaWsparcia znajdują się na stronie internetowej: www.dawkawsparcia.org i na profilu inicjatywy w serwisie Facebook: https://www.facebook.com/dawkawsparcia. Infolinia: +48 800 012 006.  Projekt uzyskał wsparcie i patronat Polskiej Federacji Szpitali. 

KL