Trade marketing Flow Cosmetics wybiera zrównoważone tektury Metsä Board na opakowania swoich naturalnych produktów

Flow Cosmetics wybiera zrównoważone tektury Metsä Board na opakowania swoich naturalnych produktów

0

Flow Cosmetics – fińska firma, wytwarzająca kosmetyki z naturalnych składników – wybrała tekturę należącej do grupy Metsä spółki Metsä Board, jako materiał na opakowania swojego innowacyjnego asortymentu szamponów oraz mydeł do ciała i twarzy.

Te produkty kosmetyczne w kształcie kostek są ekologiczne w użyciu, a także w transporcie i przechowywaniu. Tektura MetsäBoard Natural FBB została wybrana do produkcji opakowań ze względu na jej wygląd, lekkość i ekologiczność. Ponadto, niepowlekana powierzchnia tej tektury zapewnia przyjemny, naturalny wygląd i wrażenia dotykowe.

– Stosując zasadę całkowitej eliminacji odpadów wybraliśmy zrównoważoną tekturę MetsäBoard Natural FBB. Chcieliśmy, aby nasze produkty były całkowicie organiczne, łącznie z opakowaniami i spełniały surowe wymagania jakościowe – powiedziała Riitta Jänkälä, założycielka i dyrektor generalny Flow Cosmetics. „Ważne jest dla nas również, aby wszystkie nasze tektury opakowaniowe nadawały się do recyklingu po użyciu.

MetsäBoard Natural FBB to lekka tektura z włókien pierwotnych, której gładka powierzchnia zapewnia dobrą jakość druku. Oprócz technik drukarskich, w końcowej obróbce opakowań zastosowano proste folie, które nadają im luksusowy wygląd.

– Trwałe, ekologiczne i stylowe opakowania mają zasadnicze znaczenie dla atrakcyjności produktów oraz ich pozytywnego odbioru przez konsumentów. Ekologiczne i zrównoważone opakowania sprawiają, że produkty są uznawane za przydatne i właściwe – zauważył Jari Halminen, dyrektor generalny Papermark, producenta tych opakowań.

www.metsaboard.com

KL