Marketing MIX Cezary Mąka dołącza do zespołu marketingu Sharp Electronics CEE

Cezary Mąka dołącza do zespołu marketingu Sharp Electronics CEE

119
0

Firma Sharp poinformowała o rozszerzeniu działu marketingu o nową osobę. Cezary Mąka objął stanowisko ITS Business Development Managera CEE i będzie odpowiedzialny za rozwój linii produktowych laptopów biznesowych dynabook, usług IT oraz rozwiązań VS na terenie Europy Centralnej i Wschodniej.

Cezary Mąka posiada ponad 20-letnie doświadczenie w branży IT, które zdobywał w takich firmach jak Microsoft, Dell czy Ricoh, jak również w kanale sprzedaży pośredniej (TechData, Ingram Micro). Do jego obowiązków należało między innymi wprowadzanie nowych produktów, usług i rozwiązań na rynek, współpraca z różnorodnymi kanałami sprzedaży oraz opracowywanie i wdrażanie międzynarodowych projektów w zakresie personalizacji sprzętu IT. Podczas swojej wieloletniej kariery brał także udział w licznych konferencjach IT jako prelegent.

– Dwa lata temu przejęliśmy dział PC od Toshiby (dziś sygnowanej jako dynabook), kilka miesięcy temu otworzyliśmy europejskie centrum wsparcia usług IT w Warszawie, a dziś witamy Czarka w naszym zespole. Etap przygotowań naszej organizacji do aktywnego oferowania profesjonalnych usług IT został oficjalnie zakończony i teraz będziemy mogli skupić się na dostosowaniu całościowej oferty oraz naszych pomysłów do aktualnej sytuacji rynkowej. Przed nami jeszcze bardzo dużo pracy, ale jestem przekonany, że ogromne doświadczenie, jakie posiada Czarek, pomoże nam już na początku 2021 roku przedstawić pierwszą oficjalną ofertę IT od Sharp – powiedział Tomasz Wieczorek, Marketing Manager CEE w Sharp Electronics CEE

Warto przypomnieć, że od kwietnia 2020 roku Sharp rozpoczął tworzenie centrum wsparcia usługi IT w Warszawie, którym zarządza Piotr Sucharski – Head of European ITS Shared Support Services. Od listopada 2020 roku usługi świadczone są już w trybie 24×7 na terenie Wielkiej Brytanii, Szwecji, Finlandii oraz Norwegii. Polska będzie kolejnym krajem, który wprowadzi do oferty usługi IT Sharp.
– Bardzo się cieszę, że dołączyłem do zespołu Sharp i będę mógł tutaj wykorzystać swoje doświadczenie. Odpowiedzialność za całkowicie nową gałąź biznesową to nie lada wyzwanie, ale biorąc pod uwagę, że u podstaw mamy doskonałe laptopy dynabook oraz już działające usługi IT 24×7, daje nam to dużą przewagę już na starcie. Wcześniej wprowadzałem takie produkty jak serwery Dell PowerEdge lub usługi Dell ProSupport czy Microsoft Premier Support. Zasadniczą różnicą w przypadku Sharpa jest to, że tutaj chcemy zaproponować klientom oraz partnerom rozwiązania IT w formule usługowej. To będzie kierunek naszego rozwoju i zdecydowanie w ten sposób chcemy budować ofertę od samego początku. Oczywiście nie oznacza to, że nie będziemy w ogóle sprzedawać samych laptopów lub innych komponentów – zaczniemy w modelu hybrydowym po to, aby nasza sieć autoryzowanych partnerów również mogła odpowiednio się przygotować do nowej oferty – podsumowuje Cezary Mąka, ITS Business Development Manager CEE, Sharp Electronics CEE.

Sharp Electronics CEE zmienia sposób, w jaki firmy wykorzystują informacje. Wspiera klientów w zakresie obiegu dokumentów oraz integracji procesów IT, a także pomaga tworzyć, wizualizować, zarządzać i udostępniać informacje. Oparte na najnowszych technologiach usługi, pozwalają na uzyskanie pełnej kontroli nad informacjami wykorzystywanymi w firmach, niezależnie od tego, czy są one dostępne w formie cyfrowej lub analogowej.

Sharp jest producentem najwyższej jakości urządzeń wielofunkcyjnych oraz profesjonalnych systemów cyfrowych dla środowisk biurowych, oraz punktów druku. Oferuje również szeroki wachlarz monitorów, do wszelkich zastosowań – począwszy od ścian wideo, poprzez systemy Digital Signage aż po innowacyjne interaktywne monitory dotykowe dla środowisk biznesowych i edukacyjnych.
Zgodnie z hasłem „Be Original.” Sharp tworzy rozwiązania wpierające różnorodność i szyte na miarę niepowtarzalnych potrzeb swoich klientów.

Dodatkowe informacje o oferowanych rozwiązaniach można uzyskać na stronie oraz na LinkedIn.

AS