Event MIX Expo XXI wraca do eventów!

Expo XXI wraca do eventów!

0

Uchylono decyzję Ministra Zdrowia o budowie szpitala tymczasowego w Expo XXI w Warszawie. W związku z czym centrum kongresowo – wystawiennicze powróciło do swojej normalnej działalności eventowej.    

Warszawskie Expo XXI już wiosną tego roku zgłaszało stronie rządowej gotowość udostępnienia hal na potrzeby walki z Covid-19. Decyzja ta wynikała z naszej troski o zdrowie i bezpieczeństwo wszystkich Polaków. Lokalizacja, kubatura hal, dostępna infrastruktura oraz doświadczony zespół, to czynniki, które sprawiają, że Expo XXI spełniało wszystkie warunki niezbędne do zorganizowania, drugiego w Warszawie, szpitala tymczasowego.

Po decyzji władz, które wskazały Expo XXI, jako lokalizację szpitala, niezwłocznie i w pełnej gotowości przystąpiliśmy do prac wraz z Mazowieckim Urzędem Wojewódzkim oraz Wojskowym Instytutem Medycznym. Współpraca ta trwała nieprzerwanie przez ponad 2 tygodnie. Następnie WIM zdecydował się na przeniesienie lokalizacji szpitala do hali, którą dysponuje na co dzień.

W związku z powyższą sytuacją Expo XXI nie jest już przygotowywane do roli szpitala tymczasowego i wraca do swych codziennych funkcji eventowych.

Przez ponad 20 lat obecności Expo XXI na rynku, hale gościły nie tylko targi i konferencje, ale również kongresy polskich partii politycznych. Dzięki rozbudowanej infrastrukturze, UEFA wybrała warszawskie Expo XXI na centrum nadawcze w czasie Euro 2012. Przez lata Expo XXI nadawało ton warszawskiemu i polskiemu środowisku kongresowo-eventowemu, realizując wymagające wydarzenia (m.in. konferencję ramówkową TVN, Europejski Kongres Psychiatrii EPA, czy Women in Tech Summit) i zawsze na pierwszym miejscu stawiając bezpieczeństwo gości i organizatorów. W trakcie zakazu organizacji wydarzeń, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom rynku, Expo XXI uruchomiło w swoich przestrzeniach studio multimedialne.

Nowa normalność branży spotkań po epidemii oparta jest na bezpieczeństwie oraz zachowaniu zasad reżimu sanitarnego. Jako obiekt wielofunkcyjny Expo XXI zawsze kładło duży nacisk na bezpieczeństwo gości i klientów.