Trade marketing Opakowania produktów do włosów SensiDO wykonane z tektury Metsä Board

Opakowania produktów do włosów SensiDO wykonane z tektury Metsä Board

173
0

SIM Finland Oy jest producentem kosmetyków, który kładzie nacisk na czystość, jakość i wzornictwo swoich produktów oraz zwraca szczególną uwagę na kwestie zrównoważonego rozwoju. Kiedy niedawno firma odnowiła swoją ofertę profesjonalnych farb do włosów SensiDO, wybrała materiał opakowaniowy odzwierciedlający te wymagające wartości. MetsäBoard Pro FBB Bright to lekka tektura z pierwotnych mas włóknistych o niskim śladzie węglowym, produkowana w Finlandii przez Metsä Board, należącą do Metsä Group.

Dążąc do zrównoważonego rozwoju SIM Finland Oy inwestuje w efektywność energetyczną i zmniejszenie śladu węglowego. Na przykład – dzięki zainstalowaniu prawie 700 paneli słonecznych na dachu zakładu – produkcja jest prowadzona z wykorzystaniem wyłącznie energii słonecznej.

– Zrównoważony rozwój jest istotną wartością we wszystkim, co robimy, w tym w produkcji i we wszystkich elementach łańcucha wartości. Przy wyborze materiałów opakowaniowych zwracamy uwagę na ich przyjazność dla środowiska i możliwość recyklingu. Ważną rolę odgrywa również końcowa jakość druku, ponieważ przyjemna i przyciągająca wzrok estetyka ma duże znaczenie w przypadku opakowań kosmetycznych – powiedziała Heidi Varjoranta, dyrektor ds. sprzedaży i marketingu w SIM Finland Oy.

– Nowe opakowanie ma dużo białej powierzchni, więc tektura musiała być czysto biała. Dzięki wysokiej białości MetsäBoard Pro FBB Bright kolory Pantone® zostały dokładnie odwzorowane po obu stronach tektury. Druk wykończono matowym lakierem, uzyskując atrakcyjny wygląd dzięki doskonałej jakości powierzchni tektury – powiedział Lauri Raumanni dyrektor ds. sprzedaży Grano Oy, przetwórcy opakowań.

Do produkcji MetsäBoard Pro FBB Bright używane są pierwotne masy włókniste, wytwarzane z drewna pochodzącego w 100% z północnych lasów, w których prowadzona jest zrównoważona gospodarka leśna. Tektura jest dostępna z certyfikatami PEFC™ lub FSC®.

KL