Logo

Event MIXFeatured

Europa się otwiera!

Znaczna część europejskich państw znosi kolejne restrykcje, dając obywatelom coraz więcej swobody.

  • Po blisko ośmiu miesiącach zamknięcia otwarto dla zwiedzających podparyski Disneyland.
  • Od 1 lipca w Austrii otwarte zostaną dyskoteki.
  • W Wielkiej Brytanii zostanie zniesiony limit ilości osób biorących udział w weselach.
  • Polscy turyści mogą wjeżdżać do Chorwacji na warunkach obowiązujących przed pandemią.

Od 1 lipca w Austrii otwarte zostaną dyskoteki. Z końcem czerwca mają także zostać zniesione limity liczby uczestników wydarzeń kulturalnych. Zniesiony zostanie obowiązek zamykania lokali gastronomicznych o godz. 22:00.

W środę 9 czerwca ponownie otwarto we Francji wnętrza lokali gastronomicznych, zwiększono też limit widzów w kinach, teatrach czy muzeach. Od niedzieli zostanie zniesiona obowiązująca godzina policyjna. Od czwartku maseczki trzeba będzie nosić jedynie w zamkniętej przestrzeni oraz w najbardziej zatłoczonych miejscach otwartej przestrzeni publicznej. Po blisko ośmiu miesiącach zamknięcia otwarto również dla zwiedzających podparyski Disneyland.

W Belgii od 9 czerwca wnętrza barów i restauracji zostaną otwarte dla klientów. Już wcześniej czynne były ogródki gastronomiczne. Znów działają kina, teatry i siłownie, ale z ograniczeniami.

We Włoszech od poniedziałku 14 czerwca większość regionów, zamieszkanych przez ponad 40 mln osób leży w białej strefie minimalnych restrykcji. Wymóg noszenia maseczek na zewnątrz najprawdopodobniej zostanie zniesiony w połowie lipca. Już wcześniej w Italii zniesiono obowiązywanie godziny policyjnej.

Obowiązek noszenia maseczek na ulicach w przyszłym tygodniu zostanie zniesiony również w Berlinie. W Niemczech dostępne są również lokale gastronomiczne, jednak zasady dotyczące ich działania ustalają władze landów.

W Wielkiej Brytanii od poniedziałku zostanie zniesiony limit ilości osób biorących udział w weselach. Na terenie całego kraju działają lokale gastronomiczne, hotele, placówki kultury, miejsca rozrywki i obiekty sportowe.

W Hiszpanii od soboty 26 czerwca nie będzie już trzeba nosić maseczek w otwartej przestrzeni publicznej.

Jako, że Polska znajduje się na zielonej liście ECDC, polscy turyści mogą wjeżdżać do Chorwacji na warunkach obowiązujących przed pandemią, czyli bez testów i kwarantanny.

W Grecji oficjalnie otwarto sezon turystyczny już w połowie maja. Czynne są restauracje, bary, hotele, muzea, plaże i sklepy.

Źródło: Bankier.pl