Marketing MIX OPPO na 21. MFF Nowe Horyzonty: dedykowany spot video i strefa “Film...

OPPO na 21. MFF Nowe Horyzonty: dedykowany spot video i strefa “Film Your Story” na VOD

0
– Filmy, w których bohaterowie chcą pisać swoje własne historie na przekór światu – tak podsumował wybór materiałów do strefy VOD – Selekcja OPPO – Film Your Story – Marcin Pieńkowski, dyrektor festiwalu, dyrektor artystyczny 21. MFF Nowy Horyzonty. Marka OPPO od początku ogłoszenia tegorocznej edycji Nowych Horyzontów wspiera twórców. Dzięki inicjatywnie producenta młodzi filmowcy otrzymali szansę stworzenia etiudy, która zostanie pokazana podczas gali wręczenia nagród festiwalu przed międzynarodowym audytorium. Ponadto w ciągu tych kilku miesięcy OPPO edukowało i pokazało, jak technologia, z którą obcujemy na co dzień, ułatwia tworzenie wartościowych materiałów. By docenić twórców biorących udział w wyzwaniach marka przygotowała także, na czas festiwalu, specjalny spot bazujący na pracach zrealizowanych w drugim etapie konkursu „Film Your Story”. Przedpremierowo można go obejrzeć poniżej:
MFF Nowe Horyzonty od zawsze było miejscem, w którym pokazywane są ważne, poruszające, ale przede wszystkim nie imające się schematów filmy. Już 12 sierpnia br. rozpocznie się kolejna uczta dla kinomanów, a OPPO objęło swoim mecenatem sekcję najważniejszych i najgłośniejszych filmów, w ramach pokazów galowych. Już od teraz natomiast, przez kolejne trzy miesiące, na stronie Nowych Horyzontów (tutaj) uruchomiona została specjalna selekcja 15 filmów, wspólnie wybranych przez OPPO oraz organizatorów festiwalu.

– Postawiliśmy na kino laureatów festiwali, kino młodych twórców i uznanych autorów – filmy wyraziste, magnetyczne, pełne młodości, mądrości i pasji. Filmy, w których bohaterowie chcą pisać swoje własne historie na przekór światu. Ale również filmy szalone i prowokacyjne, idealne na letnie wieczory – tak o wyborze Selekcja OPPO – Film Your Story powiedział Marcin Pieńkowski, dyrektor festiwalu, dyrektor artystyczny 21. MFF Nowy Horyzonty.

Selekcja OPPO – Film Your Story można obejrzeć TUTAJ. 
Vouchery uprawniające do bezpłatnego dostępu będzie można zdobyć w aktywacjach na profilach społecznościowych OPPO w dniach poprzedzających start festiwalu.

Technologia w służbie społecznej 

Wprowadzając na polski rynek linię smartfonów Reno5 marka OPPO nawiązała współpracę z MFF Nowe Horyzonty przy 21. edycji festiwalu. Motywem przewodnim kampanii było hasło „Film Your Story” i tak właśnie został zatytułowany konkurs, w którym dosłownie każdy mógł zrealizować swoje filmowe marzenia. Jego zwycięzcą został duet Dominika Trybulec (IG: @liliannana) i Kacper Świtalski (IG: @mustafijczyk). Etiuda opowiada historię zmagań, jakie towarzyszą osobom cierpiącym na PTSD (zespół stresu pourazowego). Film oparty na rzeczywistych przeżyciach Dominiki to stylizowana na videoblog historia. Bohaterka rejestruje swoje przeżycia na chwilę, w której wybudzi się ze śpiączki jej brat bliźniak. Zwycięski projekt, który będzie mieć swoją premierę na 21. MFF Nowy Horyzonty został zrealizowany przy pomocy samartfona OPPO Reno5 5G. To unikatowe wydarzenie w historii festiwalu, by film nakręcony w całości telefonem został zaprezentowany podczas gali wręczenia nagród. Autorzy zwycięskiego projektu zdobyli dodatkowo grant w wysokości 10 000 zł, przyznany przez firmę OPPO.

– Tworzenie technologii, to również odpowiedzialność społeczna. Naszymi działaniami i produktami, zgodnie z naszą filozofią „Technology for Mankind, Kindness for the World”, chcemy udowodnić, że każdy, kto z niej korzysta może być twórcą i pokazać ważne historie. Jako marka staramy się to ułatwić, dając odpowiednie narzędzie w postaci smartfonów, czy inteligentnych urządzeń i angażując ludzi w nasze inicjatywy, takie jak m.in. konkurs Film Your Story – powiedziała Mo Zhang, brand menadżerka OPPO Polska.

#FilmYourStory

MFF Nowe Horyzonty x OPPO

Współpraca OPPO oraz Nowych Horyzontów zainspirowała wielu twórców do stworzenia niesamowitych scenariuszy i materiałów. W ramach konkursu Film Your Story ich zadaniem było przesłanie scenariusza lub po prostu pomysłu, który można było zrealizować przy pomocy powszechnego narzędzia – smartfonu. Spośród setek nadesłanych zgłoszeń jury konkursowe wybrało 15 prac, a ich twórcy otrzymali smartfony OPPO Reno5 5G, za pomocą których mieli zrealizować swoje koncepcje. Dzięki możliwościom wideo tego urządzania m.in. zabiegowi nagrywania z dwóch, przedniej i tylnej, kamer jednocześnie (Dual-View Video) można było uzyskać niesamowite efekty, pokazując otoczenie oraz emocje twórcy.
W skład jury, które dokonało wyboru najlepszego dzieła, weszli m.in. Roman Gutek – założyciel MFF Nowe Horyzonty, Marcin Pieńkowski – dyrektor festiwalu i dyrektor artystyczny MFF Nowe Horyzonty, Michał Wilczewski – fotograf i influencer znany jako Wujaszek Liestyle oraz Marcin Prokop. Ponadto OPPO objęło patronatem sekcję Pokazów Galowych oraz Nagrodę Publiczności.
Dominika Trybulec, Fot. Andrzej Kaźmierski & Dawid KukułkaDominika Trybulec, Fot. Andrzej Kaźmierski & Dawid Kukułka

Ego creo et discite (Uczę się i tworzę)

Organizatorzy konkursu Film Your Story wraz z Atelier Scenariuszowym zadbali też o aspekt edukacyjny. Wszyscy zainteresowani mogli wziąć udział w bezpłatnym webinarze, podczas którego eksperci tłumaczyli, jak przygotować własną koncepcję na film. Podpowiadali również, jak wykorzystać do tego najnowsze technologie. Dodatkowo, w ramach przygotowań do konkursu, OPPO poprosiło zaprzyjaźnionych reżyserów o przygotowanie materiałów wideo, których inspiracją było hasło „Film Your Story”. Paulina WierzgaczAlina Kondrat i Igor Szwech (aka Wielmożny) podzielili się nimi na swoich profilach w mediach społecznościowych.
Film Pauliny Wierzgacz
Film Aliny Kondrat

Film Wielmożnego
Wszystkie informacje o konkursie wraz z wieloma przydatnymi treściami są prezentowane na dedykowanej stronie internetowej TUTAJ.