Wydarzenia W Spodku padł niezwykły rekord Polski

W Spodku padł niezwykły rekord Polski

0

W 50-letniej historii Spodka, na kultowej scenie kosmicznej hali, występowali różni artyści. Nikt jednak dotychczas nie zagrał tutaj na tank drumach, czyli instrumentach zrobionych z butli gazowych. Koncert na nietypowych instrumentach rozpoczął się 18 sierpnia 2021 roku i zakończył po 24 godzinach wpisem do Księgi Rekordów Polski.

Na tank drumach w Spodku zagrał Piotr Jaszczur Śnieguła, artysta który w ramach swojej pracy magisterskiej na Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie, mierzy się z przeróżnymi rekordami. Wychodząc od swoich doświadczeń muzycznych, postanowił ustanowić muzyczny rekord.

– W Spodku padały już ciekawe rekordy, jak 6-godzinne przemówienie Fidela Castro w 1972 r., czy też wystawa Fiata 126 p., którą odwiedziło ok. 250 tysięcy osób. Tym razem cieszymy się z ustanowienia oficjalnego Rekordu Polski i trzymamy kciuki za wpis do Księgi Rekordów Guinnessa – mówi Marcin Stolarz, prezes firmy PTWP Event Center, operatora Spodka i Międzynarodowego Centrum Kongresowego w Katowicach.

Całodobowy koncert transmitowany był online. Rekord został zakwalifikowany przez Polskie Biuro Rekordów, w przyszłości organizatorzy planują wysłać dokumentację także do biura rekordów Guinnessa.

Kalendarz Międzynarodowego Centrum Kongresowego i Spodka wypełnia się eventami. Tylko w ostatni weekend na terenie obiektów odbyło się Red Bull Roof Ride, impreza złotej rangi cyklu FMB World Tour (mistrzostw świata w robieniu trików na rowerach MTB).

W najbliższy weekend w Spodku zagra galowy koncert Zespół Pieśni i Tańca „Śląsk” im. Stanisława Hadyny z okazji 100-lecia wybuchu III Powstania Śląskiego (28 sierpnia br.). Dzień później na scenie wystąpi Agnieszka Chylińska w ramach jubileuszowej trasy koncertowej  “Warto było szaleć tak!” 25 lat na scenie. Przez całe wakacje na tarasach Spodka i Międzynarodowego Centrum Kongresowego w Katowicach odbywa się Centrum Kato, market gastronomiczny chętnie odwiedzany przez mieszkańców aglomeracji, a już we wrześniu zaplanowano największą imprezę biznesową Europy Centralnej – XIII Europejski Kongres Gospodarczy w Katowicach (European Economic Congress – EEC, 20-22 września 2021 roku).

Wszystkie wydarzenia w Spodku i Międzynarodowym Centrum Kongresowym odbywają się z uwzględnieniem wszelkich zasad reżimu sanitarnego.

Zdjęcia i relacja z muzycznego rekordu w Spodku dostępne są na stronie TUTAJ.