Logo

Event MIX

Lalu Slavicka o nowym singlu i współpracy z Apartem

Rok 2022 rozpoczął się dla Lalu Slavickiej dynamicznie. Po sukcesach trzech pierwszych singli, które znalazły się na playliście Spotify EQUAL Polska w zeszłym roku, artystka wypuściła kolejny – ”Team spirit” Zanim ten zdążył rozwinąć skrzydła w sieci, marka Apart rozpoczęła swoją najnowszą kampanię, gdzie w walentynkowej reklamie zaśpiewała i zagrała na saksofonie właśnie Lalu Slavicka.

Lalu przez 13 lat pracowała w międzynarodowych korporacjach – od asystentki po menadżerkę prawie stuosobowego zespołu. Kiedy wpadła w sidła wypalenia zawodowego, postanowiła zacząć mówić o tym głośno, żeby przestrzec innych przed jego skutkami. I w ten sposób wypalenie w pracy przekuła w wypalenie płyty „Każdy ma swoje korpo”, która światło dziennie ujrzeć ma jeszcze w tym roku.  To niebanalny przykład tego, że nigdy nie jest za późno, by zmienić swoje życie o 180 stopni i zaprojektować je na własnych zasadach.

– Takie momenty, jak współpraca z marką Apart, to moje check pointy, które nie tylko utwierdzają mnie w przekonaniu, że odejście z korpo i oddanie się muzyce było dobrą decyzją. To też chwile satysfakcji, które wynagradzają mi wszystkie trudne etapy na tej mojej drodze transformacji. Jestem wdzięczna ekipie Apart, że dała mi szansę i obdarzyła mnie zaufaniem – przyznaje artystka.

W reklamie Apartu wystąpili Dominika Wysocka i Mikołaj Jakub Krawiecki, zwyciężczyni i uczestnik programu Top Model. Na ekranie możemy zobaczyć również pracę rysownika Igora Kubika. Lalu Slavicka nie tylko zaśpiewała, ale też zagrała na saksofonie tworząc walentynkową atmosferę tego spotu. Pełną wersję tego utworu będziemy mogli usłyszeć już w okolicach 14 lutego br. A skoro mowa o atmosferze, warto rzucić okiem na ostatni singiel artystki, „Team spirit”, który jest już dostępny we wszystkich serwisach cyfrowych.

Fot. Aleksandra ZaborowskaFot. Aleksandra Zaborowska

W swoich mediach społecznościowych Lalu przekonuje, że każdy z nas boi się zmian, tego, że im nie podoła. A ci, których nazywamy odważnymi, różnią się od innych tym, że działają mimo lęków i obaw. Sama przyznaje, że często miewa chwile zwątpienia, czy da radę i sprosta rynkowi muzycznemu, ale próbuje. Artystka w swoim ostatnim utworze zwraca uwagę, jak praca zawodowa wpływa na życie prywatne i odwrotnie. Pokazuje, że problemy, zarówno te w pracy, jak i osobiste, zamiatane pod dywan latami, w końcu dają o sobie znać i zaczynają „drzeć koty”. Przypomina tym utworem też, że w wielu aspektach naszego życia jesteśmy częścią jakiegoś zespołu i każdy z nas dokłada cegiełkę do jego budowania. A duch zespołu (team spirit) nie jest bez znaczenia – jak wynika z „Raportu płacowego Hays 2019″ złe relacje z przełożonymi i współpracownikami są powodem do zmiany pracy dla 31% pracowników. Z kolei w badaniu PwC „Upskilling Hopes & Fears 2021” kobiety, jako najważniejszy czynnik w pracy podały właśnie atmosferę, podczas gdy mężczyźni wskazali na ludzi i relacje, które z nimi tworzą. Niech więc najnowszy singiel Lalu przypomina nam o tych aspektach naszego życia zawodowego. Ale i posłuży też jako dobry beat na czas karnawału, przy którym można wytańczyć stresy życia codziennego.

Praca, a życie prywatne

Lalu ma nadzieję, że nowy singiel, podobnie jak poprzednie, dotrze do jak największej liczby ludzi ze swoim przekazem. Pierwszy singiel „Wypalenie” obejrzało na YouTube już ponad pół miliona osób. Lalu Slavicka konsekwentnie porusza trudne i nie zawsze wygodne dla nas korpo-tematy. Choć – jak sama twierdzi – każdy ma swoje korpo. To niekoniecznie musi być praca, ale też każdy inny aspekt naszego życia, w którym tkwimy mimo ewidentnych spustoszeń, jakie powoduje. Nad płytą Lalu Slavicka pracowała z Harrym Tomkiem Waldowskim, perkusistą zespołu LemON oraz Basią Bashi Derlak, wokalistką zespołu Chłopcy kontra Basia. Singiel „Team Spirit” jest już dostępny m.in. na Spotify, iTunes, Apple Music, Tidal, Deezer czy Tik Tok