Logo

Media & maszyny

Epson nagrodzony wyróżnieniem DataMaster Lab GREEN 2022

W uznaniu korzyści dla środowiska, jakie dają niewymagające użycia ciepła drukarki i urządzenia wielofunkcyjne z głowicami PrecisionCore oraz zasady zrównoważonego rozwoju stosowanych podczas ich opracowywania, produkcji i dystrybucji firma Epson zdobyła tegoroczną nagrodę DataMaster Lab GREEN.

– Laboratorium DataMaster zwraca uwagę na to, że jednym z głównych czynników wpływających na środowisko naturalne jest zużycie energii, które można zmniejszyć dzięki naszym niewymagającym użycia ciepła drukarkom atramentowym wykorzystujących PrecisionCore” – mówi Krzysztof Modrzewski z Epson Polska. – W porównaniu z drukarkami laserowymi można je zmniejszyć średnio aż do 83% 1, co w skali całej floty drukarek może oznaczać bardzo duże oszczędności.

DataMaster Lab GREENNagroda ta nie dotyczy jednak wyłącznie zużycia energii elektrycznej. – Bierzemy pod uwagę certyfikowane kompetencje zakładów produkcyjnych, poziomy emisji szkodliwych substancji, jak też charakter i okres użytkowania materiałów eksploatacyjnych maszyny – mówi Edward Bilson, dyrektor techniczny DataMaster Lab. – Jeśli weźmiemy pod uwagę ślad węglowy, jaki pozostawia produkcja, transport, dystrybucja i miejsce ostatecznego składowania na wysypisku, zdamy sobie sprawę, że wszystkie produkty muszą być projektowane z myślą o środowisku i mieć jak najdłuższy okres użytkowania. Laureaci nagrody DataMaster Lab GREEN są znani z tego, że jako firmy mają najmniejszy wpływ na nasze cenne środowisko.

– Ogromnie cieszymy się, że zostaliśmy w ten sposób docenieni. Od 2018 roku zainwestowaliśmy ponad pół miliarda euro w rozwój naszej głowicy drukującej PrecisionCore, a w zeszłym roku zobowiązaliśmy się do zainwestowania dodatkowych 100 miliardów jenów (ok. 700 mln euro) w dalszy rozwój zrównoważonych technologii, dekarbonizacji i recyklingu zasobów. Zobowiązaliśmy się również do zrezygnowania z korzystania z nieodnawialnych zasobów kopalnych zasobów do 2050 roku. Będziemy dalej się rozwijać, by zmniejszać wpływ produktów na środowisko i poprawiać ich wydajność dla naszych klientów –

1 Technologia niewymagająca użycia ciepła 

Źródło: TUTAJ

Więcej newsów o Epson TUTAJ.