Logo

Media & maszyny

API.PL podsumowuje Festial Druku: Hitem warsztaty z druku UV

Festiwal Marketingu, Druku & Opakowań był doskonałą okazją dla API.PL do zaprezentowania ciekawych nowości oraz urządzeń ze stałej oferty.

Hitem okazały się warsztaty z druku UV, które odbywały się na dedykowanym marce Handtop stoisku. API.PL – wyłączny dystrybutor tych precyzyjnych i wydajnych drukarek – przedstawił uczestnikom warsztatów wszechstronne możliwości drukarek Handtop na przykładzie modeli HT1610 UV na głowicach RicohGen5 i HT1600 UV na głowicach Kyocera w zakresie druku na różnych podłożach: szkło, płyty meblowe, metalowe, dibond, correx, canvasy, folie samoprzylepne. Uczestnicy warsztatów bardzo wysoko ocenili sprawność pracy drukarek zarówno w opcji druku z roli na rolę jak i na materiałach płaskich.

W strefie urządzeń do sublimacji, API.PL – również wyłączny dystrybutor na Polskę serii EPSON SureColor F – zaprezentowało premierową 2-głowicową drukarkę EPSON SureColor SC-F9200. Zwiedzający z uznaniem ocenili parametry drukarki, zwłaszcza precyzję, dokładność druku oraz maksymalną prędkość druku tj. 100,1m2/h. Ten nowoczesny, 64-calowy ploter, z 2 głowicami piezoelektrycznymi EPSON PrecisionCore™ TFP umożliwia szybką, powtarzalną, masową produkcję wysokiej jakości wyrobów tekstylnych, przy jednoczesnym utrzymaniu niskich kosztów eksploatacji. Wraz z papierami sublimacyjnymi z oferty API.PL, drukarka SC-F9200 zapewnia harmonijną współpracę wszystkich elementów procesu sublimacji odzieży sportowej, materiałów tapicerskich, miękkich szyldów czy flag. W tej strefie nie mogło zabraknąć znanych i cenionych urządzeń transferujących firmy Transmatic – zaprezentowano kalander model 7250 SPORT oraz prasę transferową TS 2M.

Pokaz możliwości Epsona SureColor SC-F2000, który drukuje szybko, dokładnie i jest prosty w obsłudze również przyciągnął uwagę wielu zwiedzających. To nowoczesne urządzenie DTG jest znakomite dla internetowych czy lokalnych sklepów z koszulkami i gadżetami, drukarń sitowych, firm hafciarskich, fotograficznych. Nadruki mają żywe kolory, są elastyczne, miłe w dotyku i mają wysoką odporność na pranie.

API.PL pokazało także szereg nowości w ofercie podłoży do druku w technologii ekosolwentowej, latexowej, UV czy pigmentowej – zarówno w asortymencie własnej marki VESLINE, jak i DRYTAC – znanej do tej pory z wysokiej jakości laminatów, której API.PL jest również wyłącznym dystrybutorem. Odwiedzających zachwyciły zarówno uniwersalne folie monomerowe i polimerowe DRYTAC’a, jak i folie do zastosowań specjalnych: RETAC – do wielokrotnego repozycjonowania bez uszczerbku dla podłoża, SPOT-ON – do aplikacji bez bąbelków powietrza z klejem w kształcie kropelek, VIZIPRINT – repozycjonowalne folie okienne z warstwą polimerową do mycia pod wodą oraz samoprzylepne tapety DECOR TAC.

Jak zwykle dużym zainteresowaniem cieszyły się urządzenia pomocne w procesie wykańczania czy zabezpieczania wydruków – prezentowane były oczkarki firmy Plastgrommet oraz laminator Ecoroll zapowiadający jesienną premierę trzech nowych modeli serii Ecoroll Expert.
Stałe miejsce w ofercie API.PL mają materiały i urządzenia do sitodruku. Festiwalowy kącik sitodrukowy był miejscem wielu rozmów z klientami o planowanych transakcjach i nowych kierunkach współpracy.

Na następne spotkanie z ekspertami z API.PL firma zaprasza w listopadzie, podczas Targów GLASS w Poznaniu, gdzie tematem wiodącym będzie druk na szkle na ploterze Handtop UV oraz na Targi Fast Textile w Rzgowie, w czasie których będą prezentowane rozwiązania dotyczące druku na tekstyliach.

www.api.pl

KL