Poligrafia Screen Europe wypuszcza cyfrową maszynę UV do druku etykiet

Screen Europe wypuszcza cyfrową maszynę UV do druku etykiet

0

Screen Europe ogłosiło dzisiaj rozpoczęcie sprzedaży Truepress Jet L350UV, swojej pierwszej cyfrowej drukarki UV do druku etykiet i wybrał Dantex jako europejskiego dystrybutora. Przedpremierowy model Truepress Jet L350UV został po raz pierwszy pokazany podczas targów Drupa 2012. Od tego czasu maszyna została udoskonalona, przygotowana do rozpoczęcia produkcji i wprowadzenia jej na rynek EMEA.

Nakład pracy poświęcony na stworzenie i udoskonalenie urządzenia spowodował, że innowacyjny Truepreess Jet L350UV osiąga jedną z najwyższych wydajności ponad 16 metrów kwadratowych etykiet na minutę przy szerokości wstęgi 350mm i pozwala uzyskać foto – realistyczną jakość, możliwość szybkiej zmiany wzorów i stabilną produkcję.

W połączeniu z zaawansowaną technologią zarządzania kolorem na bazie uniwersalnego systemu EQUIOS firmy Screen, Truepress Jet L350UV tworzy wysokiej jakości delikatne przejścia tonalne. Aby zapewnić szersze spektrum kolorów niż jest to zwykle otrzymywane w procesie czterokolorowym, Truepress Jet L350UV używa specjalnych tuszów UV firmy Screen o wysokiej jakości. Opcjonalny, kryjący biały tusz dodatkowo wzmacnia intensywność barwy kolorów jednocześnie powiększając możliwości przez umożliwienie druku na przezroczystej lub metalicznej folii. Maszyna zawiera jednoprzebiegową, piezoelektryczną głowicę tonalną z minimalną wielkością kropli 3 pikolitrów. Rozdzielczość druku 600 x 600 dpi połączona z bardzo małym rozmiarem kropli daje bardzo ostry i wyraźny zarówno obraz jak i tekst.

Maszyna jest wytwarzana albo jako drukarka z roli na rolę z możliwością wykańczania druku na innych urządzeniach albo jako w pełni zautomatyzowana, posiadająca w linii takie możliwości wykończenia jak laminowanie, wycinanie, foliowanie, lakierowanie czy wytłaczanie.

Wraz z rozpoczęciem sprzedaży Truepress Jet L350UV, firma Screen Europe wybrała firmę Dantex, jednego z największych dostawców dla przemysłu opakowaniowego, jako dystrybutora urządzenia w Austrii, Belgii, Francji, Niemczech, Irlandii, Polsce, Szwajcarii, Turcji i Wielkiej Brytanii.

Truepress Jet L350UV dołącza do portfolio firmy Screen posiadającej innowacyjne urządzenia do obrazowania jak i druku cyfrowego na żądanie dla druku komercyjnego, książek, gazet i przemysłu opakowaniowego. Produkty firmy Screen dla rynku opakowań zawierają grupę urządzeń termicznych CTP PlateRite; Truepress JetSX – arkuszową drukarkę cyfrową formatu B2 dla personalizowanego druku na kartonie i etykietach, a teraz również rolową Truepress Jet L350UV dla druku etykiet.

Poza współpracą z firmą Dantex na wspomnianych wcześniej rynkach, firma Screen będzie także pracować z innymi partnerami w całym regionie EMEA. Pierwsza prezentacja urządzenia Truepress Jet L350UV odbędzie się podczas targów Label Expo Europe (od 24 do 27ego września 2013 w Brukseli), gdzie będzie zademonstrowana przez zarówno firmę Screen (stoisko 9G50) jak i firmę Dantex (stoisko 5D20).