Logo

Druk CyfrowyEtykiety i opakowania

Każdy może produkować piękne pudełka! Warsztaty Akonda

Każdy może produkować piękne pudełka! Akonda zaprasza na warsztaty z tworzenia pudełek w małych i średnich nakładach.

Tym razem Akonda zaprasza do swojego biura i showroomu w Piasecznie pod Warszawą, w środę 7 września o godzinie 11.00. Dzień później, 8 września o godzinie 11.00 – odbędą się warsztaty w formie prezentacji online. Przy wykorzystaniu druku cyfrowego i linii Digital Box Factory z ploterem tnąco-bigującym iEcho PK 1209 produkcja pudełek okazuje się być niezmiernie prosta i łatwo osiągnąć przy tym wiele innych korzyści! Jakich?

Wysokie wzrosty cyfrowej produkcji opakowań prognozują największe na świecie firmy doradcze i przemawia za tym kilka kluczowych argumentów! Jest to między innymi troska o środowisko, co wpisuje się idealnie w fundamentalną koncepcję druku na żądanie, brak konieczności magazynowania i brak ryzyka niewykorzystania wyprodukowanych opakowań. To również dbałość o bezpieczeństwo marki, przy traktowaniu opakowania jako elementu zabezpieczenia przed fałszerstwem i podróbkami – z możliwością nakładania nietypowych folii – złota, srebra, hologramu – na druk cyfrowy. Dodatkowego znaczenia nabierają również praktyczne względy – opakowanie zaprojektowane do łatwego, często ręcznego składania i pakowania, bezpiecznej wysyłki i ewentualnego zwrotu, zazwyczaj zgodne z identyfikacją wizualną sklepu wspierające zaprojektowaną wizję marki przy sprzedaży on-line – w wielu rozmiarach i niekoniecznie w bardzo wysokich nakładach.

warsztaty

Oprogramowanie Digital Box Factory pozwala na zaprojektowanie 169 modeli opakowań według standardu Ecma w zakresie opakowań z kartonu, Fefco w zakresie opakowań z tektury. Key2Pack, zintegrowany z Digital Box Factory pozwala na sprzedaż produktów poligraficznych i opakowań z możliwością projektowania wzorów wykrojników on-line. Akonda zaprezentuje, jak proste jest wycinanie i bigowanie arkuszy na ploterze iEcho z podajnikiem arkuszy. Cięcie może się odbywać przy wykorzystaniu noża wleczonego, oscylacyjnego lub aktywnego, a formaty urządzenia – A2 – PK 0604; B2 – PK 0705; 1200x900mm – PK 1209 – pozwalają na wykorzystanie rozwiązania w procesie druku elektrofotograficznego jak również inkjetowego.

Podczas warsztatów z nieukrywaną radością, zostaną zaprezentowane nowe wzory pudełek, wchodzące w skład zestawu pokazowego.

– W 2020 roku pokazaliśmy światu pierwszy zestaw Sample Set – koncentrowaliśmy się wówczas na opakowaniach w eleganckich formach ze złoceniami. W 2022 prezentujemy zestaw minimalistyczny, co by nie powiedzieć eklektyczny, oparty na papierach niepowlekanych – barwionych w masie i kraftowych – oddających najnowsze trendy na rynku – opowiada Dominik Szulim, współwłaściciel firmy Akonda.

Możliwości druku cyfrowego wraz z możliwością wycięcia i bigowania kartonu lub tektury pod opakowanie bez konieczności produkcji wykrojnika dają nieograniczone możliwości, przy zachowaniu rozsądnego kosztu jednostkowego nawet dla bardzo niskich nakładów.

– Chcemy by drukarnie wykorzystały w pełni swoje możliwości, jakie już dziś daje im cyfrowa maszyna drukująca. Rozszerzenie parku maszynowego o ploter tnąco-bigujący iEcho i Digital Box Factory otwiera zupełnie nowe możliwości na zdobycie rynku, na którym dana firma dotąd nie funkcjonowała, a przed którym stoją bardzo korzystne warunki rozwoju – mówi Dominik Szulim.

Warsztaty, podczas których zostaną wykonane pudełka, pozwolą zrozumieć procesy ich tworzenia, dadzą również możliwość zobaczyć, że nie są to procesy skomplikowane. Już dziś warto się zarejestrować, choćby w poszukiwaniu inspiracji do rozwoju własnego biznesu.

Więcej o evencie Akonda TUTAJ.


Więcej informacji z branży TUTAJ.