Logo

Druk Cyfrowy

RICOH Pro™ Z75 w amerykańskiej drukarni Heeter

Amerykańska drukarnia Heeter zainstalowała Ricoh Pro Z75 na testowej linii produkcyjnej. Ze względu na możliwość uzyskania wysokiej jakości druku przy znacznie mniejszym zaangażowaniu operatora, na atramentowym systemie Ricoh będą drukowane prace realizowane dotąd w technologii offsetowej.

– Na przestrzeni lat przekonałem się, że inkjet, przy mniejszym nakładzie pracy i czasu, oferuje wyższą jakość niż offset. Możliwości oferowane przez Ricoh Pro™ Z75 to kolejny krok w tej ewolucji – powiedział Kirk Schlecker, President w Heeter.

W siedzibie Heeter zorganizowano pokazy działania Ricoh Pro™ Z75, na które zaproszono przedstawicieli komercyjnych drukarni z Francji, Wielkiej Brytanii, Hiszpanii i Danii.
– Jesteśmy pod coraz większą presją, aby w coraz krótszym czasie produkować jeszcze szerszą gamę aplikacji. Do tego dochodzą wzrost kosztów i problemy z łańcuchem dostaw oraz brak wykwalifikowanych specjalistów. Ricoh Pro™ Z75 łączy jakość druku, wszechstronność z możliwością szybkiej realizacji zleceń i efektywnością kosztową – powiedział Rafael Mari, Współzałożyciel Realisaprint.com.

Ricoh Pro Z75  to system atramentowy na papier cięty w formacie B2. Korzysta z najnowszej wersji głowic drukujących oraz atramentów. To zapewni wysoką jakość druku i efektywność produkcji nawet przy niskich nakładach.

– Nie ma lepszego czasu niż teraz na wprowadzanie innowacji w obszarze druku inkjetowego – stwierdził Eef de Ridder, Vice President, Graphic Communications w Ricoh Europe. – Obserwujemy obecnie duże przyśpieszenie transformacji z offsetu na druk cyfrowy. Ricoh Pro™ Z75 świetnie łączy wysoki poziom produktywności i jakości wydruku. Technologia cyfrowa pozwoli na efektywne wykorzystanie danych i personalizację, co w przypadku offsetu nie jest osiągalne – dodał.

Ricoh Pro Z75 w rejonie EMEA powinno być dostępne w sprzedaży w połowie 2023 roku.


Więcej informacji z branży TUTAJ.