Logo

Druk Cyfrowy

Wlepki.com wycinają na ploterze tnącym SINAJET 0604MT

Grafmasz wdrożył kolejny ploter tnąco-bigujący 0604 MT. Instalacja miała miejsce w drukarni WLEPKI.COM w Sosnowcu.

Marka wlepki.com powstała na początku 2011 roku, na początku produkcja skupiała się na popularnych wlepkach a także plakatach, ulotkach, kalendarzach oraz innych typowych produktach poligraficznych. Obecnie firma produkuje również liczne gadżety (magnesy, kubki, smycze) oraz zdobi odzież reklamową (haft, sitodruk, termotransfer). Aktualnie produkowane są przede wszystkim naklejki (popularne wlepki), głównie papierowe oraz foliowe. Drukarnia realizuje zamówienie detaliczne (kilkanaście sztuk) jak i hurtowe (kilka set tysięcy sztuk w różnych kształtach, wycinane po obrysie, arkusze, sticker packi.

WLEPKI.COM posiada zarówno druk offsetowy jak i cyfrowy, a także klasyczne maszyny do uszlachetnienia i obróbki produkcyjnej (gilotyna, lakierówka, foliarka) oraz plotery tnące.

– Nowy ploter tnący wybraliśmy spośród kilku podobnych rozwiązań na rynku. Przeprowadzony zakup pozwala nam na wycinanie różnych kształtów bez konieczności oczekiwania na nowy wykrojnik. Nie generuje to dodatkowych kosztów w związku z tym możemy wykonywać również zlecenia nie tylko w dużych nakładach. Ploter posiada możliwość rozbudowy o różne narzędzia, w tym do cięcia materiałów o grubości aż 10mm, dzięki temu jest najbardziej zróżnicowanym z dostępnych na rynku w tym przedziale cenowym – wspomina w rozmowie współwłaściciel drukarni Wlepki.com, Jędrzej Wierzchowski.

– Ploter pracuje u nas od września br. i jesteśmy z niego bardzo zadowoleni. Z firmą Grafmasz współpracujemy od dobrych kilku lat, pozyskaliśmy od nich  kilka maszyn, sprzęty sprawdzają się przy naszej specyficznej i precyzyjnej produkcji. Zawsze możemy liczyć na ich fachową  obsługę i pomoc przy instalacji oraz dalszej eksploatacji sprzętów. Zdecydowaliśmy się na sprzęt Sinajet z kilku względów. Pierwszy to precyzja i szybkość  jaką oferuje,  znacznie przyśpiesza nam realizację zamówień. Kolejnym czynnikiem była prosta obsługa oraz  automatyzacja pracy. Nakłady jakie kierujemy do wycinania są przeważnie duże i szukaliśmy rozwiązań które  będą samodzielnie pracować przy niskiej ingerencji ludzkiej. Kolejnym czynnikiem były koszty eksploatacji oraz atrakcyjna oferta. W skrócie mówiąc jest to dla nas strzał w dziesiątkę! mówi Jędrzej Wierzchowski.

Ploter tnący 0604 MT to zautomatyzowane urządzenie wyposażone w głowicę bigującą z serwomechanizmem, nóż aktywny służący do wycinania materiałów o grubości do 6 mm, nóż wleczony sprawdzający się idealnie pod nacinanie papieru/folii samoprzylepnej oraz cięcie materiału do grubości 2 mm jak również pisak. Opcjonalnie ploter może być wyposażony w głowicę z nożem oscylacyjnym pozwalając na cięcie materiału o grubości do 10 mm, nóż V-cut służący do wycinania w tekturze litej rowka w kształcie litery „V” np. pod prototypowanie pudełek oraz nóż rotacyjny do cięcia tekstyliów. Na wyposażeniu urządzenia znajduje się również odwijacz, który umożliwia cięcie materiału z roli. Prędkość przejazdu głowicy wynosi do 1500 mm/s i dokładność do 0,01 mm, a solidna metalowa konstrukcja sprawia, że stabilność i dokładność pracy plotera nie ustępuje ploterom renomowanych światowych firm.


Więcej informacji z branży TUTAJ.