Logo

Marketing MIXPraca

Zatrudnienie sezonowe i tymczasowe – skąd pozyskać ludzi do pracy?

Koszty utrzymania pracowników na etacie w polskich firmach są wysokie, dlatego, gdy brakuje rąk do pracy, warto rozważyć możliwość podjęcia współpracy z osobami, które poszukują elastycznej formy zatrudnienia. Gdzie szukać osób, które mają predyspozycje i doświadczenie, by wywiązać się z powierzonego zadania? Często pracodawcom brakuje czasu na przeglądanie i weryfikowanie ofert potencjalnych kandydatów. W takim przypadku doskonałym rozwiązaniem jest możliwość skorzystania z nowoczesnej aplikacji Workinn.app.

Czym jest Workinn.app?

Dzięki aplikacji Workinn pracodawcy zyskują bazę osób zorientowanych na pracę tymczasową i sezonową z branży HoReCa i MICE. W szybki sposób można sprawdzić predyspozycje i kalendarz chętnych na podjęcie zajęcia tymczasowego. Skrócony czas rekrutacji daje możliwość znalezienia dobrych pracowników z wyprzedzeniem, ale też w razie potrzeby i awaryjnych sytuacji, można uzupełnić braki kadrowe „od zaraz”. Skupienie właściwej grupy docelowej w jednym miejscu usprawnia proces decyzyjny.

Kiedy warto skorzystać z aplikacji Workinn.app?

Aplikacja Workinn.app jest szczególnie użyteczna dla pracodawców, którzy chcą znaleźć dodatkowe osoby do pracy podczas takich okazji, jak różnego rodzaju eventy, kongresy, targi, imprezy okolicznościowe, wesela, komunie, chrzciny, jubileusze, pikniki i koncerty plenerowe. To też dobry sposób na uzupełnienie załogi, gdy obroty wzrastają i brakuje dodatkowych rąk do pracy. Pracodawca może w krótkim czasie znaleźć osoby, które są gotowe pracować o nietypowych porach, zastępować etatowych pracowników w czasie dni wolnych, urlopów. Więcej o charakterystyce pracy w branży HoReCa przeczytacie np. w artykule https://workinn.app/praca-kelnerki-i-kelnera-obowiazki-wymagania-obsluga/.

Osoby, które cenią elastyczną formę zatrudnienia, studenci i wszyscy, którzy chcą podjąć dodatkowe zlecenia i mają wolny czas, mogą zarejestrować się w systemie, przedstawić swoje doświadczenie i kompetencje, a także grafik. Dzięki weryfikacji zawieranie umów jest bezpieczne i legalne, pozbawione ukrytych opłat i transparentne dla każdej ze stron. Wszystkie procedury są jasne i uproszczone.

Jak stworzyć dobre miejsce do pracy?

Szukając odpowiednich pracowników do swojej firmy, warto odpowiedzieć sobie na pytanie, jakich zleceniodawców cenią osoby podejmujące pracę i w jaki sposób zadbać o dobre warunki współpracy. Jasno sprecyzowane kwestie dotyczące płacy, zatrudnienia i zakresu obowiązków to podstawowe kryteria, które powinny być spełnione w pierwszej kolejności. Korzystanie z aplikacji pozwoli uniknąć wszelkich niejasności, oczekiwania każdej ze stron są tam ściśle sprecyzowane. Osoby podejmujące zlecenie, czy to dorywczo, tymczasowo, sezonowo, czy przechodząc na pełen etat, cenią dotrzymywanie ustaleń, chcą otrzymywać wynagrodzenia na czas, co również musi być spełnione w przypadku korzystania z systemu Workinn.app. Zarówno pracodawcy, jak i osoby wykonujące powierzone zadania są oceniani w systemie przez rekomendacje. Owocna współpraca i uzyskanie dobrych opinii przekłada się na większą ilość ofert zarówno dla jednej, jak i drugiej strony.


Artykuł promocyjny