Nowy sprzęt w Laboratorium Druku Atrium - OOH magazine
Logo
FUJIFILM

Wielki Format

Nowy sprzęt w Laboratorium Druku Atrium i IKONOS

Laboratorium Druku jest pierwszym w kraju i jednym z niewielu w Europie ośrodkiem zdolnym do prowadzenia prac badawczych i wdrożeniowych w pełnym zakresie. W nowym laboratorium testuje się nowe receptury powleczeń materiałów wielkoformatowych w różnych technologiach druku (przy pomocy atramentów żywicznych, ekosolwentowych, LED UV, sublimacyjnych, itd), które to receptury są następnie wdrażane do produkcji na potrzeby klientów w kraju i za granicą.

Laboratorium Druku

Centrum zostało wyposażone w sprzęt laboratoryjny i aparaturę badawczą niezbędną do przeprowadzania prac badawczo-rozwojowych, w wyniku których mają powstać innowacyjne i przyjazne środowisku materiały powlekane do druku wielkoformatowego. Wśród najnowszych sprzętów laboratoryjnych można wymienić maszynę wytrzymałościową, która jest szeroko stosowana do mechanicznego badania wytrzymałości powstających mediów, a także komorę starzeniową. Komora starzeniowa, to zaawansowane technologicznie urządzenia do badania wpływu takich czynników atmosferycznych, jak: światło, podwyższona lub niska temperatura, rosa, deszcz, śnieg.

Laboratorium Druku

Media do druku wieloformatowego, szczególnie te tworzone z myślą do zastosowań zewnętrznych, są wystawione na przynajmniej jeden z wymienionych czynników powodujących jego niszczenie, a w konsekwencji duże straty ekonomiczne. Komory starzeniowe stanowią więc bardzo użyteczne narzędzie przy projektowaniu w działach R&D oraz kontroli jakości produkcji. Umożliwiają wykrywanie błędów na wczesnym etapie produkcji. Poza tym portfolio sprzętu badawczego Laboratorium Druku zostało powiększone o nowe wiskozymetry, mierzące lepkość testowanych materiałów powlekanych.

Więcej informacji na stronie Atrium.


Więcej newsów z branży TUTAJ.