Logo

Etykiety i opakowania

Aztec Label inwestuje w drugi procesor C-Touch firmy Fujifilm

Na targach Labelexpo Europe 2023 w Brukseli w Belgii firma Aztec Label sfinalizowała inwestycję w procesor Fujifilm C-Touch MK2 2530 do obróbki płyt i urządzenie filtrujące wodę PRC-1.

Aztec Label z siedzibą w Kidderminster w Wielkiej Brytanii to firma rodzinna, która od 30 lat dostarcza wysokiej jakości etykiety samoprzylepne szerokiemu gronu klientów. Właściciel, Colin Le Gresley, założył firmę w 1993 roku w swoim garażu i od tego czasu firma szybko się rozwija.

Firma Aztec Label, która już od kilku lat jest klientem Fujifilm, nabyła swój pierwszy procesor C-Touch od Fujifilm na początku 2021 roku, kiedy zainwestowała również w wymywane wodą płyty fleksograficzne Fujifilm Flenex, atramenty Sericol JJ LED UV i system utrwalania LED UV.

– Od pierwszej inwestycji w procesor C-Touch w 2021 roku, a także w inne produkty Fujifilm, odnotowujemy znaczne sukcesy i rozwój naszej działalności, a także korzyści z polegania na jednym dostawcy dla tak wielu rozwiązań. Nie mamy wątpliwości, że nadszedł czas na inwestycję w dodatkowy procesor, aby wesprzeć dalszy wzrost firmy – komentuje Le Gresley.

– Konstrukcja procesora zapewnia wydajną obsługę płyt i sprawia, że cały proces produkcji płyt jest szybszy niż kiedykolwiek wcześniej – kontynuuje Colin. – Dodatkowo zainwestowaliśmy również w urządzenie filtrujące PRC-1, które będzie pracować wspólnie z obydwoma procesorami. Urządzenie spodobało się nam, ponieważ pozwala wydłużyć żywotność kąpieli procesorów i zmniejsza ilość wymaganej wody. Korzystanie z tego systemu poprawia czystość procesora, wydłużając czas między czyszczeniem, umożliwiając zmniejszenie kosztów konserwacji i poprawiając nasze parametry środowiskowe. Nowa inwestycja pomoże uzyskać jeszcze większą wartość z płyt Fujifilm Flenex, których używamy od 2021 roku. Cieszymy się, że możemy kontynuować i rozwijać naszą współpracę z Fujifilm – współpracę, która pomaga naszej firmie stać się bardziej zrównoważoną, a także bardziej produktywną. Fujifilm zna nasz rynek i naszą działalność, dzięki czemu jest zaufanym i niezawodnym partnerem na długi czas.

– Cieszymy się, że mogliśmy przyczynić się do kolejnego przełomu w firmie Aztec Label. Targi Labelexpo były dla nas idealną okazją do spotkania się i sfinalizowania tej umowy. Ta inwestycja podkreśla nie tylko ciągły wzrost firmy Aztec Label, ale także jej ciągłe zaangażowanie w zrównoważony rozwój, który jest zgodny z wartościami Fujifilm. Rynek etykiet i opakowań to fascynujący obszar, który wciąż ewoluuje i jesteśmy ciekawi, jak dzięki nowym inwestycjom będzie wyglądał dalszy rozwój Aztec Label – reasumuje Ian Isherwood, kierownik działu, EMEA.


Więcej newsów z branży TUTAJ.