Logo

Media & maszynyWielki Format

Sublimacja od podstaw, ale nie tylko – API.PL szkoli przedsiębiorców

10 kwietnia br. odbyły się pierwsze warsztaty z cyklu Akademii Technologii Zdobienia 2.0, czyli szkolenia organizowanego przez API.PL od 4 lat – tym razem w nowej, ulepszonej formule i z poszerzonym materiałem.

W ramach pierwszych zajęć uczestnicy mogli poznać proces druku sublimacyjnego od strony teoretycznej, ale także praktycznej. Spotkanie rozpoczęło się od omówienia procesu sublimacji, opowiedzenia na czym on polega i jak najlepiej przeprowadzić za jego pomocą druk. Nie zabrakło konkretnych wskazówek, które specjaliści z API.PL wygłosili, by pomóc kursantom wyeliminować najczęściej występujące problemy tej technologii druku. Duży akcent został także położony na przykłady zastosowań – od druku na tekstyliach i kubków, aż po zadrukowane klawiatury.

API

Podczas praktycznej części warsztatów kursantom zaprezentowano działanie dwóch małych, biurowych drukarek sublimacyjnych Epson Sure Color SC-F100 i F500. Maszyny te są idealnym narzędziem do pracy dla domowego pasjonata sublimacji oraz przedsiębiorcy prowadzącego małą firmę, która bazuje na tejże technologii. Zaprezentowano także większą maszynę Epson Sure Color SC-F6400. Za pomocą wspomnianych drukarek wydrukowano na papierze wzory, które następnie uczestnicy wygrzewali na próbkach w postaci kubków, podkładek pod myszkę i – nowość w sklepie API.PL – paneli do produkcji poduszek. Praktyczna nauka realizacji druku sublimacyjnego była także dobrym momentem, by zapytać specjalistów z API.PL o nurtujące kwestie. Jedną z głównych misji API jest dzielenie się wiedzą i doświadczeniem praktyków druku, którzy poprzez kontakt z szeroką klientelą mieli okazję spotkać się z najróżniejszymi problemami w tej i innych dziedzinach druku.

API

Warsztaty na temat sublimacji były zaledwie pierwszym ze spotkań w ramach cyklu Akademii Technologii Zdobienia 2.0. Już 17-18 maja odbędą się kolejne zajęcia. Tym razem tematem warsztatów będą folie flex i flock, ich wycinanie, zadrukowywanie i wygrzewanie, które może dać wiele możliwości entuzjastom zdobienia tekstyliów i nie tylko. Zapisy będą już niedługo możliwe na stronie api.pl. Warsztaty są dla  wszystkich, którzy chcieliby dowiedzieć się, jak praktycznie wykorzystać folie flex i flock w swoim biznesie.


Więcej newsów z branży TUTAJ.