Logo

Media & maszynyEtykiety i opakowania

Grupa Fujifilm wprowadza nowe maszyny produkcyjne i możliwości w zakresie kolorów specjalnych

Grupa Fujifilm zapowiada wprowadzenie na rynek globalny czterech nowych maszyn produkcyjnych średniej klasy z serii Revoria PressTM.

Modele Revoria PressTM EC2100S i Revoria PressTM SC285S są wyposażone w stację specjalnego tonera*1 oprócz tonerów czterokolorowych, co umożliwia drukowanie pięciu kolorów w jednym przebiegu. Modele Revoria PressTM EC2100 i Revoria PressTM SC285 to maszyny czterokolorowe. Wszystkie cztery produkty mają kompaktowe rozmiary i oferują wysoką szybkość i jakość druku. Sprzedaż na całym świecie rozpocznie się w grudniu 2024 roku.

Seria Revoria PressTM została wprowadzona na rynek w lipcu 2021 roku. Flagowy model, Revoria PressTM PC1120, przeznaczony na rynek profesjonalny z górnej półki, oferuje jednoprzebiegowy sześciokolorowy zespół drukujący obejmujący maksymalnie dwa tonery specjalne, rozdzielczość druku 2400 dpi, drukowanie z dużą szybkością 120 stron na minutę oraz wysoką jakość druku obrazów za pomocą tonera Super EA-Eco, który wyróżnia się jednymi z najmniejszych cząstek w branży. Dzięki wysokiej jakości obrazu, doskonałej wydajności i tworzeniu wartości dodanej za sprawą drukowania kolorów specjalnych, Revoria PressTM PC1120 jest liderem na globalnym rynku druku produkcyjnego w Europie, Stanach Zjednoczonych oraz regionie Azji i Pacyfiku.

Modele Revoria PressTM EC2100S i Revoria PressTM EC2100 drukują z wysoką prędkością 100 stron na minutę*2 i służą głównie do szerokiego zakresu druku komercyjnego i szybkiego drukowania. Natomiast Revoria PressTM SC285S i Revoria PressTM SC285 o prędkości drukowania 85 stron na minutę*2 są wykorzystywane do szybkiego drukowania oraz drukowania we własnym zakresie.

Produkty obsługują szeroki zakres gramatur papieru, od lekkiego 52 g/m² do ciężkiego 400 g/m²*3, oraz formaty papieru od minimum 90 x 146 mm do 330 x 1300 mm*4 bez spadku szybkości drukowania. Wyposażono je w nową funkcję, inteligentną bramkę monitorującą D1*5, która wykrywa zmienność kolorów i niewspółosiowość przód-tył podczas drukowania, umożliwiając automatyczną korektę w czasie rzeczywistym w celu utrzymania wysokiej jakości druku bez spadku wydajności. Aby generować wysokiej jakości obrazy i sprawne przepływy pracy, będą dostępne dwa serwery druku Revoria FlowTM i Fiery. Dzięki nowo opracowanemu pionowemu systemowi wywoływania tonera, który może przyczynić się do utrzymania kompaktowych rozmiarów urządzenia, użytkownicy mogą teraz tworzyć najwyższej jakości materiały drukowane, w tym katalogi, broszury, podręczniki i handlowe materiały promocyjne, nawet podczas pracy z szeroką gamą produktów, małymi partiami i krótkimi terminami dostaw.

Na targach drupa Fujifilm zaprezentował drukarki „EC2100S” i „SC285S”, które potrafią drukować w 5 kolorach. Jako cechę szczególną zastosowano kolor różowy, który rozszerza gamut kolorów i doskonale oddaje odcienie skóry. Zapewniono także możliwość zobaczenia różnicy w wydrukach między drukiem 4-kolorowym a tym ulepszonym odwzorowaniem kolorów. Firma pokazała również „inteligentną bramkę monitorującą D1” w formie prezentacji procesów korekcyjnych w czasie rzeczywistym. Na targach drupa odwiedzający mogli obejrzeć reprodukcję o poprawionej jakości obrazu i innych drobniejszych szczegółach na 4-kolorowych wydrukach próbnych, a także możliwości druku wersji 5-kolorowej.

Fujifilm

Fujifilm

Główne cechy nowych produktów:

1. Revoria PressTM EC2100S / SC285S (dostępne dla obu produktów)

 • Wyposażone w jednoprzebiegowy pięciokolorowy zespół drukujący i możliwość korzystania z jednego tonera specjalnego oprócz tonerów CMYK. Dostępna cała gama funkcji pomocniczych ułatwiających korzystanie z kolorów specjalnych.
 • Dostępne są także różne tonery specjalne w kolorach bezbarwnym, różowym, czerwonym niestandardowym, złotym i srebrnym. Mieszając tonery złoty i srebrny o wysokiej jasności z tonerami CMYK można uzyskać różnorodne kolory metaliczne.
 • Dane obrazu są automatycznie dzielone na pięć kolorów: CMYK i różowy na serwerach druku Revoria FlowTM i Fiery.
 • Projekty można tworzyć, sprawdzając uzyskiwane kolory specjalne za pomocą funkcji podglądu. Użytkownicy mogą zaoszczędzić czas i wysiłek związane z drukowaniem próbek.
 • Mogą też łatwo wymienić toner specjalny w krótszym czasie*5.

2. Revoria PressTM EC2100S / EC2100 / SC285S / SC285 (dostępne dla wszystkich czterech produktów)

 • Efektywne wykorzystanie miejsca dzięki kompaktowej głowicy drukującej LED i drukowi w wysokiej rozdzielczości 2400 dpi.
 • Zwiększ wydajność pracy dzięki drukowaniu z dużą szybkością. Revoria PressTM EC2100S / EC2100 drukuje z prędkością 100 stron na minutę, natomiast Revoria PressTM SC285S / SC285 drukuje z prędkością 85 stron na minutę.
 • Wszechstronna obsługa nośników oferuje szeroki zakres zastosowań.
  – Kompaktowy utrwalacz taśmowy umożliwia wysoką jakość druku na papierze teksturowanym.
  Wyposażone w podajnik podciśnieniowy*6 zapewniający niezawodne podawanie papieru powlekanego, który ma tendencję do przyklejania się do papieru. Neutralizator ładunków elektrostatycznych D1*6 usuwa elektryczność statyczną z papieru foliowego i innego papieru drukarskiego wrażliwego na ładunki elektrostatyczne, zmniejszając przywieranie arkuszy papieru i poprawiając wydajność pracy.
  – Urządzenia obsługują również taki papier, jak koperty, papier wodoodporny i karton do pakowania.
 • System kontroli wydruków*6 automatycznie i w czasie rzeczywistym sprawdza materiały drukowane w celu wykrycia wad druku, takich jak kropki, plamy, otworki, smugi i zagięcia papieru. System sprawdza czytelność znaków i kodów kreskowych, ciągłość informacji dotyczących numeracji oraz znaki przód/tył i ciągłość numeracji.
 • Model Revoria PressTM EC2100S / EC2100 będzie kompatybilny z serwerami Revoria FlowTM i Fiery® EC21 / EC22. Analogicznie, model Revoria PressTM SC285S / SC285 będzie kompatybilny z serwerami Revoria FlowTM i Fiery® SC21 / SC22C. Klienci mogą wybierać spośród kilku wersji serwerów druku, aby zaspokoić swoje potrzeby.
*1: Przezroczysty, różowy, niestandardowy czerwony, złoty i srebrny do tonerów specjalnych. Dostępność złotego i srebrnego zostanie ogłoszona w późniejszym terminie.
*2: Gramatura papieru 52-400 g/m² przy papierze niepowlekanym A4 przy użyciu kolorów CMYK.
*3: Podczas korzystania z podajnika podciśnieniowego.
*4: Wymaga opcjonalnej instalacji podajnika / tacy odbiorczej papieru, które obsługują drukowanie długich arkuszy.
*5: Wymiana koloru tonera specjalnego wymaga wcześniejszego przeszkolenia.
*6: Użytkownik może dodać to opcjonalne rozwiązanie do zainstalowania w maszynach.

Więcej newsów z branży TUTAJ.