Marketing MIX Identyfikacja miejsca – Inicjatywa Ghelamco Poland i Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu

Identyfikacja miejsca – Inicjatywa Ghelamco Poland i Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu

120
0

Do 14 stycznia 2008 roku można zgłaszać projekty rzeźby w konkursie „Identyfikacja miejsca”. Pomysłodawcą konkursu jest firma Ghelamco Polska, która we Wrocławiu wznosi właśnie kompleks biurowy pod nazwą Bema Plaza oraz apartamenty o nazwie Rezydencja Tumska.

– Postanowiliśmy zorganizować konkurs „Identyfikacja miejsca”, ponieważ bardzo zależy nam, aby każda z inwestycji, jakie prowadzimy i każdy kompleks architektoniczny, który powstaje, był jak najbardziej oryginalny. Umieszczając przy kompleksie „Bema Plaza” obiekt wykonany przez utalentowaną, kreatywną osobę z ASP z Wrocławia, chcemy podkreślić indywidualność naszych budynków oraz dać możliwość mieszkańcom miasta współtworzenia ich razem z nami – mówi Jarosław Zagórski, Commercial & Business Development Director w Ghelamco Poland.

Prace konkursowe można składać do 14 stycznia 2008 roku w sekretariacie konkursowym ASP Wrocław – współorganizatora inicjatywy. Koordynatorem konkursu jest prof. Christos Mandzios, Kierownik Katedry Rzeźby, artysta, rzeźbiarz i pedagog.
– Należy pamiętać, że oprócz kształtu rzeźby, idei, wielkości i materiału
z jakiego będzie wykonana istotny jest kontent miejsca do rzeczywistości zastanej i do nawarstwień historycznych. Powinniśmy zwrócić uwagę,. że Wrocław kiedyś piastowskie miasto stał się miastem styku trzech „żywiołów” polskiego, niemieckiego i czeskiego. Ślady tego występują we Wrocławiu po dziś dzień. Konkurs ten jest potężnym wyzwaniem dla uczestników, wiąże w sobie zarówno współczesność jak i odległą historię, należy mieć tego świadomość i starać się to oddać w swym projekcie – mówi prof. Mandzios.

Werdykt jury ogłoszony zostanie 19 stycznia 2008 roku, a z końcem kwietnia 2008 r. rzeźba zostanie oficjalnie pokazana mieszkańcom Wrocławia. Jej twórca otrzyma główną nagrodę
w wysokości 10.000 zł.
Patronat honorowy nad konkursem objął Prezydent Miasta Wrocławia – dr Rafał Dutkiewicz.
Więcej informacji można uzyskać w sekretariacie konkursu u pani Anny Wierzbickiej
(ASP Wrocław, pl. Polski 3/4, pokój nr 103 M, pod numerem telefonu 071/343 80 33 wew. 269 lub na stronie internetowej – www.asp.wroc.pl