Marketing MIX Cyfrowe ekrany z dźwiękiem kierunkowym

Cyfrowe ekrany z dźwiękiem kierunkowym

36
0

Digital signage – system prezentacji dowolnej treści za pomocą cyfrowych  wyświetlaczy – będzie można wzbogacić o dźwięk kierunkowy. Głośniki firmy  Panphonics, które emitują sygnał audio słyszalny tylko w określonym miejscu,  zaoferuje firmom specjalizowany dystrybutor technologii teleinformatycznych,  spółka Veracomp.

Głośniki Panphonics emitują zogniskowany i kierunkowy strumień dźwięków.  Oznacza to, że sygnał audio słyszalny jest tylko przez osoby znajdujące się w ściśle określonym miejscu. Dla pozostałych odbiorców, nawet jeśli znajdują w pobliżu głośników kierunkowych, żadne komunikaty już nie dochodzą. Taką kontrolę nad dźwiękiem umożliwia opatentowana przez Panphonics  technologia płaskich fal dźwiękowych (Plane Wave technology) oraz zastosowanie na głośnikach specjalnej, cienkiej i elastycznej folii – elektromechanicznej warstwy EMFi (ElectroMechanical Film). W skład oferty Panphonics w Veracomp wchodzą głośniki z rodziny Sound Sign,
Sound Shower i Privacy Solution. Pierwsza grupa stanowi rozwiązanie ściśle współpracujące z cyfrowymi ekranami systemów digital signage. Umożliwia dostosowanie zmieniających się multimedialnych treści do dźwięku i udostępnienie go, bez straty jakości, na odległość nawet do 20 metrów tylko wybranej grupie zainteresowanych przekazem przechodniów. Tworzą je kompletne zestawy lekkich i łatwych w instalacji (uchwyty montażowe w systemie VESA) głośników kierunkowych wraz ze wzmacniaczami, zasilaczami i automatyczną regulacją głośności.

Dwie pozostałe kategorie głośników mogą funkcjonować samodzielnie, bez nośników wizualnych. Panphonics Sound Shower tworzy dźwiękowy hot spot, emitując równocześnie różne sygnały audio dla wielu odbiorców. Do siedzących nawet blisko siebie słuchaczy dochodzą różne dźwięki wzajemnie się nie zakłócające i nie nakładając na siebie. Wraz z głośnikami dostarczane są wzmacniacze i pakiet instalacyjny. Podobną funkcjonalnością charakteryzują się głośniki Privacy Solution, a jedyna różnica polega na rozdzielności wzmacniacza i głośnika, co pozwala umieścić system regulacji w dowolnym miejscu .

Głośniki wszystkich trzech kategorii dostępne są w różnych rozmiarach, począwszy od 600×200 mm, przez 3000×200 mm (długość x wysokość) na dowolnych, robionych na zamówienie formatach skończywszy. Ich kolory są standardowe: czarne, białe, szare, lub inne, tworzone na zamówienie. Ceny głośników uzależnione są m.in. od ich wymiarów. Przykładowo sugerowana cena detaliczna netto głośników Panphonics z rodziny Sound Shower o wymiarach 600×600 mm wynosi 522 euro, a 1000×200 mm – 483 euro. Digital signage to sieć cyfrowych ekranów centralnie i zdalnie zarządzanych. Można za ich pomocą rozpowszechniać jednocześnie treści promocyjne, informacyjne i rozrywkowe by przykuć uwagę klientów. W Veracomp dostępne są wszystkie niezbędne elementy systemu digital signage. Należą do nich ekrany LCD (wielkoformatowe monitory LCD typu public display firmy NEC i SHARP oraz monitory LCD firmy MAG) lub projektory (Optoma, SHARP), dedykowane do digital signage odtwarzacze i serwery treści wraz z oprogramowaniem do zarządzania treścią (Cayin Technology), niezbędne akcesoria (jak np. splittery, przełączniki i matriksy ATEN), systemy montażowe (Edbak, Ergotron) oraz urządzenia do przetwarzania i dystrybucji przekazów multimedialnych (Kramer Electronics).