Marketing MIX Siedmiu wspaniałych

Siedmiu wspaniałych

98
0

4 listopada zakończył się pierwszy etap konkursu na najlepszą zrealizowaną inwestycję w zakresie umeblowania miejskiego, organizowanego przez AMS w ramach programu Bramy Kraju. W ścisłym finale znalazło się siedmiu wspaniałych, czyli siedem miast z różnych części Polski, które łącznie zgłosiły 11 projektów. Rozstrzygniecie i ogłoszenie wyników konkursu już 20 listopada w trakcie konferencji otwierającej czwartą edycję programu.

W finale konkursu znalazły się projekty, które sąd konkursowy ocenił jako najciekawsze estetycznie i najlepiej dopasowane do potrzeb mieszkańców. Inwestycje często dotyczyły ulic i placów najbardziej reprezentacyjnych, tak jak w przypadku Warszawy, albo też zabytkowych, jak w przypadku Krakowa. Ogółem, na konkurs wpłynęło 31 zgłoszeń z całej Polski. Liczba prac udowodniła, że samorządy coraz częściej doceniają rolę przestrzeni publicznej w kształtowaniu wizerunku. Jurorzy po pierwszym etapie głosowania podkreślali, że prace prezentowały wysoki poziom. Teraz wybór będzie jeszcze trudniejszy – zgłoszenia, które znalazły się w ścisłym finale są bowiem inwestycjami, które nie tylko spełniają najwyższe standardy estetyczne, ale też świadczą o dużej świadomości samorządów jak ważna jest użytkowa rola mebli miejskich.

Z siedmiu miast, które znalazły się w finale, trzy zostały docenione przez jury za więcej niż jedno zgłoszenie: Gdynia (2 zgłoszenia), Przemyśl (2 zgłoszenia) oraz Kraków (aż 3 zgłoszenia).

Prezydent Miasta Gdyni, Wojciech Szczurek, powiedział:
Myślę, że zagospodarowanie przestrzeni miejskiej to duża szansa na wykreowanie własnego charakteru miasta i konsekwentne go kształtowanie. Warto przy tym pamiętać nie tylko o śródmieściu, ale również wsłuchiwać się w głosy i potrzeby małych społeczności lokalnych w dzielnicach i tam tworzyć przyjazne otoczenie – miejsca, które służą identyfikacji z miastem.

Z kolei Prezydent Miasta Przemyśla, Robert Choma, dodaje:
Celem inwestycji w umeblowanie miejskie jest kształtowanie przestrzeni publicznej w sposób indywidualny, odpowiedni do charakteru miejsca, hierarchii miasta i potrzeb mieszkańców. Mieszkańcy naszego miasta, jak i osoby przyjezdne, są zadowoleni, że mogą skorzystać z powszechnie dostępnych urządzeń takich jak ławki na placu czy siedziska i mostki na trasie fortecznej w historycznym forcie Twierdzy Przemyśl.

Jacek Bartlewicz, rzecznik prasowy Zarządu Infrastruktury Komunalnej i Transportu w Krakowie, ma podobne zdanie:
Najważniejsze przy realizacji inwestycji w umeblowanie miejskie jest dokładne zrozumienie i uwzględnienie potrzeb mieszkańców. Meble miejskie powinny być wyraziste, estetyczne i funkcjonalne, ale muszą pasować do otoczenia. To właśnie dzięki takiemu podejściu Krakowianie są zadowoleni z tego jak wygląda Kraków i gratulują nam dobrze zrealizowanych inwestycji.

Poniżej przedstawiamy Państwu pełną listę 11 zgłoszeń dokonanych przez 7 miast, które przeszły do finału konkursu na najlepszą zrealizowaną inwestycję w zakresie umeblowania miejskiego, organizowanego przez AMS w ramach programu Bramy Kraju (kolejność alfabetyczna):

1. Gdynia – ulica Świętojańska z Placem Kaszubskim
2. Gdynia – bulwar nadmorski oraz plac zabaw na plaży Śródmieście
3. Kraków – ogród doświadczeń im. Stanisława Lema
4. Kraków – Plac książąt Czartoryskich
5. Kraków – Plac Wszystkich Świętych
6. Mysłowice – Rynek z ulicą Grunwaldzką
7. Przemyśl – ulica Franciszkańska i Plac Niepodległości
8. Przemyśl – fort Zniesienie oraz twierdza Przemyśl
9. Rzeszów – trasa turystyczna z Rynkiem Staromiejskim
10. Słupsk – ulica Nowobramska i okolice
11. Warszawa – Krakowskie Przedmieście

www.bramykraju.pl