Marketing MIX MONSTER JAM

MONSTER JAM

25
0

ORLEN Monster Jam, 30 maja 2009 r. Tylko na Stadionie Śląskim w Chorzowie

Przyjdź i zobacz starcie najpotężniejszych pojazdów sportowych na świecie w ramach legendarnych zawodów Monster Jam®. Skoki na odległość kilkudziesięciu metrów, efektowne slajdy i szczęk miażdżonej blachy. To wszystko już 30 maja tylko na największym obiekcie sportowym w Polsce – Stadionie Śląskim w Chorzowie!

W tym bezprecedensowym wydarzeniu weźmie udział 10 najlepszych zespołów z USA. Zobaczymy m.in.: team Pastrana 199 oraz wielokrotnych mistrzów świata Grave Digger® i Maxiumum Destruction®. Na starcie w Chorzowie pojawi się również futurystyczna ekipa Batmana®.

Rywalizacja w zawodach Monster Jam® odbywa się na specjalnie skonstruowanych pojazdach – półciężarówkach Monster Truck. Charakterystyczne olbrzymie koła oraz półtora tysiąca koni mechanicznych pod maską. To najkrótsza charakterystyka tych ekstremalnych pojazdów.

Podczas polskiej odsłony ORLEN Monster Jam zostaną rozegrane dwie konkurencje. Emocjonujący wyścig równoległy oraz freestyle, czyli 90 sekund bezkompromisowego miażdżenia wraków i potężnych skoków z ziemnych ramp. W przerwie igrać z grawitacją będą zawodnicy FMX (Freestyle MotoCross) z grupy fmx4ever.

Ale wcześniej niepowtarzalna okazja dla wszystkich pasjonatów motoryzacji – impreza Pit Party, czyli spotkanie „oko w oko” z Monster Truckiem za kulisami. To jedyna taka okazja aby z bliska obejrzeć prawdziwego monstera i porozmawiać z obsługa techniczną, która serwisuje te czterokołowe bestie.

Poważnej adaptacji poddany zostanie również Stadion Śląski. Zamontowane zostanie profesjonalne oświetlenie sceniczne, nagłośnienie oraz efekty specjalne. Na zabezpieczonej płycie boiska przy wykorzystaniu setek ton ziemi powstanie spektakularny tor przeszkód, który urozmaicą wraki autobusów, samochodów kampingowych i zwykłych aut osobowych. Podczas trwania zawodów organizatorzy gwarantują drastyczne zmniejszenie ich objętości!

Zawody w Chorzowie to nie tylko inauguracja europejskiej trasy Monster Jam® 2009 European Tour, ale także start nowego projektu – ORLEN Power Inspiration – szerokiej platformy marketingowej, która w przyszłości będzie promować wydarzenia podobnej rangi.

ORLEN Monster Jam, 30 maja 2009 r., Stadion Śląski w Chorzowie, start o godz. 20.00
Pit Party (Pola Marsowe): 14.00 – 17.00, wstęp tylko do godziny 16.00