Marketing MIX Durst RHO 800 HS

Durst RHO 800 HS

28
0

Podczas tegorocznych targów Fespa w Amsterdamie zaprezentowano trzy nowe plotery UV. Wśród nowości znalazł się flatbed RHO 800 HS (ang. High Speed)!
Durst RHO 800 HS to blisko 2-krotnie szybsza wersja wielokrotnie nagradzanego modelu RHO 800 Presto. Urządzenie to zostało w 2008 roku wybrana na najlepszy ploter roku przez czytelników amerykańskiego magazynu WFI oraz przez europejskie EDPA. W roku 2009 WFI ponownie wybrało 800-tkę na maszynę roku.
Durst RHO 800 HS jak i Presto to stołowe plotery UV z opcją druku ciągłego (ang. continuous board printing). System ten eliminuje z procesu produkcyjnego etap ręcznego podawania płyt. 99 proc. czasu wykorzystywane jest na druk, natomiast tylko 1 proc. czasu pracy plotera wykorzystywany jest na załadunek i wysunięcie medium. Dla porównania, w konkurencyjnych systemach pracujących w systemie „stołowym” na druk wykorzystuje sie 40 proc. procent czasu pracy, a pozostałe 60 proc. to czas załadunku i rozładunku medium.
Maksymalna prędkość zadruku Durst RHO 800 HS wynosi 216 arkuszy na godzinę (przy wymiarze arkuszy 125×80 cm) co daje również dokładnie 216 m2/h. Za prędkość druku w modelu Rho 800 HS odpowiedzialny jest system głowic Quadro Array Technology o zdublowanej ilości dysz – tj. 2048 dysz na każdy kolor. Macierzowa budowa głowic pozwala na osiągnięcie wysokiej prędkości bez potrzeby zmniejszania rozdzielczości. RHO 800 HS drukuje ze stałą, rzeczywistą rozdzielczością 600 dpi. Oznacza to, że teksty o rozmiarach zaledwie kilku punktów są ostre i czytelne. Jest to ważne w druku wielkoformatowym gdzie często drukuje się opakowania wraz z kodami kreskowymi oraz innymi drobnymi elementami.
RHO 800 to ploter 6-kolorowy. Obok podstawowych kolorów CMYK są: LC (Light Cyan) i LM (Light Magenta). Dodatkowo ploter drukuje także kolorem białym, kolorami spotowymi oraz bezbarwnym lakierem uszlachetniającym wydruki. Żaden z kolorów spoza palety CMYK nie ogranicza prędkości druku urządzenia.
Nowy Durst RHO 800 HS jest urządzeniem o ogromnych gabarytach. Urządzenie o prawie 6 metrowej szerokości, 2-metrowej wysokości i głębokości (ze stołami 4.6 m głębokości) waży 3.5 tony. Ploter jest w stanie zadrukować materiał o maksymalnej szerokości 2.5 metra i o nieograniczonej długości. Mogą to być wszelkie materiały sztywne o grubości do 40 mm (w wersji industrial nawet do 70 mm) i ciężarze do 50 kg (wersja industrial – 70 kg).
Ploter drukuje „zielonymi” (ekologicznymi, nie posiadającymi lotnych związków organicznych) atramentami UV utwardzanymi na powierzchni materiału w procesie polimeryzacji. Po nałożeniu atramentu, lampy UV „naświetlają” warstwę farby, która łączy się w sposób trwały z podłożem. Taki wydruk jest odporny na ścieranie i inne czynniki, przez co może być stosowany w aplikacjach zewnętrznych i wewnętrznych. Każdy z kolorów dostarczany jest w 5-litrowych zbiornikach i uzupełnia 10-litrowy zbiornik z danym kolorem atramentu. Gama materiałów do zadruku w druku UV jest bardzo szeroka. Najczęściej są to wszelkie materiały powlekane i niepowlekane, kartony, tektura falista, tworzywa, pleksi, pianki, aluminium, szkło, drewno.
Durst RHO 800 HS, to ploter dedykowany do produkcyjnego cyklu pracy 24/7. Przeznaczony jest dla dużych drukarni wielkoformatowych, sitodrukowych i opakowaniowych, chcących rozwinąć możliwości produkcyjne i sprostać rosnącym wymaganiom rynku. Nadaje się do druku tysięcznych nakładów jak i pojedynczych egzemplarzy.