Marketing MIX Nowe modele monitorów wielkoformatowych NEC

Nowe modele monitorów wielkoformatowych NEC

0

NEC Display Solutions zaprezentował kilka całkowicie zmodernizowanych modeli monitorów wielkoformatowych ze swojej popularnej serii MultiSync® V, ponownie wyznaczając nowe standardy w segmencie entry level. Ponadto w serii V dodano nowe rozmiary ekranów: 55” i 65”.

Oprócz unikalnych funkcji z poprzednich modeli – takich, jak zarządzanie temperaturą i sterowanie zdalne poprzez sieć LAN – nowe monitory V422, V462, V551 i V651 są płytsze o 23 mm, posiadają wbudowane głośniki i dysponują możliwością pracy w pętli sygnałowej daisy chain poprzez DVI. Wszystkie nowe modele dysponują technologią dual slot, która pozwala  na zamontowanie komputera SBC oraz innych opcjonalnych urządzeń zgodnych z obecnym standardem NEC oraz technologią NEC/Intel OPS bez konieczności stosowania urządzeń zewnętrznych.

Nowe monitory o rozmiarach, odpowiednio: 42”, 46”, 55” i 65” wyświetlają obraz Full HD, czyli w rozdzielczości 1920×1080 pikseli oraz jasności od 450cd/m2 do 500cd/m2. Oprócz różnych opcji połączeń analogowych, wszystkie cztery modele dysponują złączami in/out DVI-D (z HDCP), HDMI 1.3 oraz DisplayPort, dzięki czemu można doprowadzić sygnał z różnych źródeł. NEC oferuje również opcjonalne rozwiązanie do kalibracji, składające się z kalibratora i oprogramowania, pozwalające na ustawienie idealnego koloru i jasności, co jest niezbędne dla zapewnienia jak najwierniej odwzorowanego obrazu.

“Nowa seria V podnosi poprzeczkę dla monitorów wielkoformatowych z segmentu entry-level i stanowi rozwiązanie dla użytkowników szukających sprzętu o dobrym stosunku jakości do ceny, a jednocześnie mających wysokie oczekiwania co do niezawodności i żywotności produktu” powiedział Thorsten Prsybyl, Product Line Manager Public Displays w NEC Display Solutions Europe.

“Wraz z nowymi modelami, NEC Display Solutions zapewnia wszystkie opcje połączeniowe i zarządzania, których wymagają nasi klienci, dając im narzędzia, których potrzebują do efektywnej komunikacji z odbiorcami bez konieczności sięgania głęboko do kieszeni”

Dostępność i gwarancja

Jako pierwszy na rynku pojawi się flagowy model V651. Jego premierę przewidziano na koniec lipca br., a w sierpniu w sprzedaży znajdą się modele V422 oraz V462. Natomiast V551 będzie dostępny w IV kwartale 2011 roku. Sugerowane ceny detaliczne netto nowych modeli wynoszą odpowiednio: dla V422 – 3 036zł, dla V462 – 4 726zł oraz dla V651 – 22 437 zł. Każdy monitor w zestawie posiada przewód zasilający, płytę CD z instrukcją obsługi oraz kabel VGA. Oprogramowanie do zarządzania poprzez sieć LAN można pobrać bezpłatnie. Wszystkie monitory są objęte standardową, 3-letnią gwarancją (obejmującą również podświetlenie matrycy) obowiązującą w całej Europie.