Marketing MIX Mural dla Skłodowskiej ukończony

Mural dla Skłodowskiej ukończony

0

Mimo zupełnie niesprzyjających warunków atmosferycznych, które niejednego odstraszyły od wyjścia z domu, ukończony został mural na cześć Marii Skłodowskiej – Curie na budynku dawnego Instytutu Radowego a obecnie Centrum Onkologii w Warszawie.

To nie pierwszy raz, kiedy artyści tworzący ścieżkę Śladami Marii Skłodowskiej – Curie po Warszawie, przy jej powstawaniu zmagają się z kapryśną aurą. W grudniu przy trzaskającym mrozie, dochodzącym do minus 20°C, powstał pierwszy mural, rozpoczynający rok Marii Skłodowskiej – Curie. Pół roku później, 4 lipca, w rocznicę śmierci Noblistki, gdy rozpocząć miało się malowanie czwartego już z serii wielkoformatowego obrazu – na ul. Wawelskiej 15 –  artystom szyki pokrzyżowały ulewne deszcze.  Prace rozpoczęły się z jednodniowym opóźnieniem.  Krzysztof Bagiński, autor projektu,  w raz z pomagającymi mu artystami z Good Looking Studio, malował mural z przerwami; w chwilach, gdy deszcz przestawał padać.

– Większość osób obserwujących powstawanie murali, nie zdaje sobie sprawy z tego, jak trudne i wyczerpujące jest to zadanie. Trzeba przełamać lęk pracy na wysokości, być gotowym na spędzenie wielu godzin na bujającym się w podmuchach wiatru podnośniku, a przede wszystkim wykazać się dużą cierpliwością, kiedy pogoda nie dopisuje, tłumaczy rzeczniczka projektu, Aleksandra Łuczak z Good Looking Studio.