Marketing MIX Nowy prezes Zarządu Kompanii Piwowarskiej

Nowy prezes Zarządu Kompanii Piwowarskiej

44
0

Od października na czele Kompanii Piwowarskiej, lidera polskiego rynku piwa, spółki należącej do grupy SABMiller, stanie nowy prezes: Robert Priday. Obecny szef KP, Gary Haigh, został powołany na stanowisko dyrektora generalnego Miller Brands UK, brytyjskiej spółki należącej do grupy SABMiller.

Robert Priday, obecnie prezes Backus – spółki zależnej SABMiller w Peru obejmie stanowisko prezesa KP w październiku 2001 r. Dołącza on do KP z Peru, gdzie piastował stanowisko dyrektora generalnego od 2006 r. Swą międzynarodową karierę w grupie SABMiller rozpoczynał w Polsce w roku 1997. Był wtedy odpowiedzialny za integrację tyskiego browaru ze strukturami SABMiller ze szczególnym naciskiem na sprzedaż, marketing i łańcuch dostaw, a także zaangażowany w połączenie Browarów Tyskich z browarem w Poznaniu będąc de facto współtwórcą Kompanii Piwowarskiej.

Rob Priday opuścił Polskę w roku 1999, gdy powołano go na stanowisko dyrektora generalnego na Słowacji, skąd przeniósł się do Hondurasu, gdzie przez 4 lata pełnił funkcję dyrektora generalnego tamtejszej spółki SABMiller, a następnie do Peru. Ma w swym dorobku 29-letnią karierę w grupie SABMiller w RPA, Europie i Ameryce Łacińskiej, gdzie pełnił funkcje w wielu obszarach, w tym sprzedaży i marketingu, a także funkcje zarządcze.

Backus jest liderem rynku piwa w Peru; mimo zaciętej rywalizacji cenowej, firma ta w ostatnim czasie znacznie zwiększyła swe udziały rynkowe do 92%. Posiada 5 browarów i 2 wytwórnie napojów bezalkoholowych.

Gary Haigh, obecny prezes Kompanii Piwowarskiej, został mianowany na stanowisko dyrektora generalnego Miller Brands UK, brytyjskiej spółki zależnej grupy. Gary Haigh obejmie to stanowisko w połowie września 2011.

Gary Haigh został dyrektorem generalnym (a następnie prezesem) Kompanii Piwowarskiej w czerwcu 2009 roku. W trakcie pełnienia przez niego tej funkcji, KP wypracowała rekordowe wyniki finansowe w niezwykle trudnych warunkach gospodarczych i rynkowych. W tym czasie firma ulegała licznym przeobrażeniom, które przygotowały ją do zmian zachodzących w polskim handlu detalicznym i trendach konsumenckich. Do grupy SABMiller dołączył w roku 2005 jako dyrektor generalny europejskiej spółki eksportowej.