Marketing MIX Menadżerowie i specjaliści walczą o etat w 3M

Menadżerowie i specjaliści walczą o etat w 3M

14
0

Firma 3M kolejny raz znalazła się w gronie najbardziej pożądanych pracodawców według rankingu opublikowanego przez Antal International. Respondenci docenili między innymi prestiż firmy, a także jej styl zarządzania i oferowane możliwości rozwoju. Zdradzamy co zrobić, by cieszyć się dobrą opinią i przyciągać do swoich szeregów najlepszych specjalistów.

Ponad 1900 polskich specjalistów i menedżerów z różnych branż odpowiedziało na pytania przygotowane przez Antal International, międzynarodową firmę specjalizującą się w rekrutacji specjalistów i menedżerów średniego i wyższego i tym samym wskazało najbardziej pożądanych pracodawców. Dla większości objętych badaniem respondentów powodem, dla którego chcieliby podjąć zatrudnienie w danej firmie jest jej wielkość i prestiż (58%) oraz styl zarządzania i kultura organizacyjna (50%). 3M cieszy się dobra opinią we wszystkich czterech kategoriach.

Polska dla koncernu 3M to miejsce wyjątkowe. To właśnie tu powstało centrum produkcyjne na region Europy Środkowo Wschodniej. W wyniku wieloletnich inwestycji 3M stało się jednym z największych międzynarodowych pracodawców w Polsce, który zatrudnia dziś ponad 1600 osób.

– Dynamiczny wzrost i kolejne inwestycje powodują, że polski oddział amerykańskiego koncernu 3M to znakomite miejsce pracy dla ludzi ambitnych, kreatywnych, chcących doskonalić swoje umiejętności, pogłębiać wiedzę, chcących budować swoją karierę w międzynarodowej firmie – mówi Piotr Skaldawski Dyrektor ds. Personalnych 3M w Polsce – Otwieramy nowe fabryki a co za tym idzie zwiększamy zatrudnienie. Poszukujemy zarówno specjalistów z doświadczeniem, kadry zarządzającej jak również pracowników produkcyjnych. Pomimo bardzo konkurencyjnego rynku pracy na każde nasze ogłoszenie odpowiada ogromna ilość kandydatów gotowych związać swoje zawodowe losy z koncernem 3M – dodaje.

3M Poland dla każdego nowego pracownika rozpoczynającego pracę w firmie przygotowuje program wprowadzający, który przybliża kulturę organizacyjną, filozofię, wartości i zasady działania oraz strukturę firmy. Różne programy szkoleniowe pomagają zrozumieć jaką organizacją jest 3M, czym się zajmuje i jak działa. Z sondażu Antal International wynika, że wynagrodzenie i benefity są również bardzo ważnym (42% wskazań) czynnikiem skłaniającym kandydata do starań o pracę w danej firmie.

– Dobra pensja za dobrą pracę z całą pewnością jest istotnym elementem pakietu, jaki oferuje nasza firma. Zauważyliśmy, że w ostatnim czasie nasi pracownicy coraz większą wagę zaczynają przywiązywać do pozapłacowych elementów. 3M w Polsce oferuje pracownikom Pracowniczy Fundusz Emerytalny, Ubezpieczenie na Życie oraz pakiet medyczny dla całej rodziny – mówi Piotr Skaldawski.

Dla 39% respondentów biorących udział w badaniu powodem dla którego chcieliby pracować w danej firmie jest możliwość rozwoju i awans, dla 21% równie ważne okazały się szkolenia. Polska filia koncernu 3M organizuje szkolenia dla swoich pracowników i jasno określa zasady wspinania się po szczeblach kariery. Decydujące są nie tylko wyniki, ale także indywidualne predyspozycje, wiedza, kreatywność, ambicje i chęć doskonalenia swych umiejętności. Firma szczególnie ceni zachowanie zasad etyki w biznesie oraz zgodności z zasadami korporacyjnymi i przepisami prawa.    

– Zdobyte doświadczenie, przygotowanie zawodowe, ciągła chęć podnoszenia kwalifikacji wyróżniają Najlepszych. My idziemy jeszcze dalej – chcemy mieć w swoich szeregach ludzi nietuzinkowych, o wielkich pasjach i zawodowych marzeniach. W 3M wyznajemy zasadę, że silą firmy jest siła i talent jej pracowników. Rodzące się w takich warunkach zaangażowanie pracowników przekłada się na jakość produktów i usług, jakie oferujemy – zapewnia Piotr Skaldawski.

Okazuje się, że aby dołączyć do grupy specjalistów 3M niektórzy próbują swych sił kilkakrotnie. Pierwsza nieudana próba nie oznacza kompletnej porażki. Czasem by dostać etat u wymarzonego pracodawcy trzeba odrobiny cierpliwości.

– W każdej rekrutacji zwycięzca może być tylko jeden, ale w trakcie wyłaniania najlepszego kandydata spotykamy wielu wspaniałych ludzi, których później sami zapraszamy do udziału w  procesach rekrutacyjnych – zachęca Dyrektor ds. Personalnych 3M Poland.