Logo

Trade marketing

Woda mineralna w puszce

Woda stała się już nieodłącznym elementem stylu życia. Konsumenci poszukują więc opakowań, które będą w stanie sprostać ich różnorodnym potrzebom. Obecnie na polskim rynku dostępna jest woda w opakowaniach PET, a także w butelkach szklanych, która oferowana jest głównie w hotelach i restauracjach. Woda w puszce stanowić będzie w Polsce zupełną nowość. Pierwszą na polskim rynku wodą w puszce będzie lekko gazowana Cisowianka Perlage. Będzie także to jedyna, oprócz słynnej Perrier, europejska woda dostępna w takim opakowaniu.

Wizualizację nowego opakowania Cisowianki Perlage zaprezentowano podczas Brau Beviale – Europejskich Targów Produkcji Napojów w Norymberdze. Podczas tego wydarzenia pokazano także innowacyjną linię do nalewu wody do puszek, której producentem jest włoska firma CFT Packaging, lider branży opakowań. Linia ta wyposażona jest w elektroniczny system zamykania puszek będący największą do kilku lat innowacją w branży. Zakład w Drzewcach koło Nałęczowa będzie pierwszym, który zastosuje tę technologię.

Rynek wód w puszce jest bardzo obiecujący. Ten rodzaj opakowania zdecydowanie powraca do łask – w tej chwili notujemy ok. 5% wzrost rynku światowego. –  mówi Emanule Piva, manager sprzedaży w firmie CFT.
Powodów coraz popularniejszego zastosowania puszek, według Emanule’a Piva’y jest wiele – m.in. wykonane ze stali lub aluminium puszki podlegają całkowitemu recyklingowi. Puszka pozwala także na dłużej zachować temperaturę napoju, co ważne jest w szczególności w lecie. Jest także bardzo wygodna – z łatwością mieści się w torebce, jest lekka i nietłukąca. Co więcej, puszkę otwiera się i konsumuje „na jeden raz” dzięki czemu to świetne opakowanie na różnego rodzaju spotkania towarzyskie.

Cisowianka Perlage w nowym opakowaniu, puszkach o pojemności 0,33l, trafi do sklepów już na początku przyszłego roku. Docelowo dostępna będzie także na rynkach europejskich, gdzie sprzedawana będzie pod odrębnym brandem „Perlage”. Woda w puszce to kolejny innowacyjny produkt w ofercie firmy Polskie Zdroje, specjalizującej się w butelkowaniu wód mineralnych. Polskie Zdroje mają już w swojej ofercie nagradzane za doskonały design opakowania PET oraz szklane.